PKK yandaşı 4 kişi tutuklandı

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

'Teslim ol' çağrılarına karşılık attığı el bombasının içeride patlaması sonucu ölü ele geçirilen teröriste yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, geçen hafta Cuma günü bir ihbarı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şafak Mahallesi Hacıali Kümeevler 13 numaralı eve düzenledikleri baskında terör örgütü PKK üyesi 1 kişiyi ölü ele geçirmişti.

Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında olayın gerçekleştiği evin fertleri olduğu bildirilen 5 kişi ve teröristin doğum yeri olan Özalp İlçesi'nin Aşağısağmalı Köyü'nde yapılan aramalarda da 5 kişi olmak üzere toplam 10 şahıs gözaltına alınmıştı.

Şahısların Van İl Emniyet Müdürlüğü'nde 2 gün devam eden sorgulamalarının ardından isimleri açıklanmayan 2 kişi, Cumhuriyet Savcılığı'na çıkarılmadan serbest bırakılırken, diğer 8 kişiyse Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Savcılıkta ifadelerinden sonra sanıklar, 'Terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık' suçundan tutuklanma talebiyle Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Sanıkların burada da yapılan sorgularının ardından ismi açıklanmayan 4 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious