PKK yandaşı doktor gözaltına alındı

PKK yandaşı doktor gözaltına alındı.17381
  • Giriş : 04.01.2008 / 15:43:00

Van'ın Başkale İlçesi'nde, PKK terör örgütüne adına bildiri dağıttıkları belirlenen biri doktor, diğeri DTP Meclis üyesi 2 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlıların evlerinde yapılan aramada terör örgütü elebaşı tarafından yazılan ve yasaklı olan kitaplar, dergi ve fotoğraflarla dizüstü bilgisayar, CD ve disk bulundu. Adliye'ye sevk edilen 2 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Başkale İlçesi'nde 31 Aralık 2007 tarihinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu terör örgütü PKK adına bildiri dağıttığı belirtilen İ.A. ile R.A.'yı gözaltına aldı. Başkale'de 17 yıldır doktorluk yapan İ.A.'nın evinde yapılan aramada, 2 dizüstü bilgisayar, 156 CD, 2 smart disk ve 1 cep telefonu, R.A.'nın evinde yapılan aramada ise terör örgütü elebaşı tarafından yazılan ve yasaklı olan 2 kitap, 1 dergi ile terör örgütüne ait dergilerden kesilmiş fotoğraflar bulundu.
Emniyet'te sorguları tamamlanan İ.A. ile R.A. çıkarıldıkları mahkemece, ‘3173 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

17 YILLIK doktor

Bildiri dağıttıkları gerekçesiyle tutuklanan İ.A.'nın Başkale'de 17 yıldır doktorluk yaptığı, R.A.'nın ise DTP Meclis üyesi olduğu öğrenildi. 3 çocuk babası Dr. İ.A. ifadesinde, dokümanları kitap yazmak için arşiv yaptığını, siyasetle içli dışlı olduğunu söyledi. Dr. İ.A., “İlerde siyasete atılacağımdan dolayı da kendi çapımda her konuda araştırma yapmaktayım. Bahsedilen fotoğraflar ve yazılar internetten topladığım bilgilerdir. Ben bunların biriktirmenin suç olduğunu bilmiyordum. 1995 yılından beri ÖDP üyesiyim siyasetle içli dışlıyım'' dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious