PKK yandaşları hastane bastı!

PKK yandaşları hastane bastı!.14540
  • Giriş : 08.04.2009 / 10:38:00

Molotoflarla hastaneye saldırıp, 'Halfeti'de yaşananları protesto ettiler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şanlıurfa'da PKK yandaşı bir grup, Halfeti olaylarını protesto etmek amacıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesi"ne molotof kokteylli saldırı düzenledi. Molotof kokteyllerinin isabet ettiği diyaliz hastaları için kullanılan ambulans ile nöbetçi kulübesinde maddi zarar meydana geldi, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Abdullah Öcalan"ın doğum gününü kutlamak üzere Ömerli köyü yakınlarında güvenlik güçleriyle çatışan PKK sempatizanlarından 2 kişinin ölmesini protesto etmek isteyen 4-5 kişilik bir grup, dün akşam yüzlerini poşuyla gizleyip, Akabe Mahallesi"ndeki Balıklıgöl Devlet Hastanesi"ne molotof kokteylli saldırı düzenledi.

Hastanede kısa süreli paniğin yaşanmasına neden olan olayda, atılan motoloflardan ikisi diyaliz hastaları için kullanılan ambulans ile güvenlik görevlilerinin bulunduğu kulübeye isabet etti. Polis olay sonarsı kaçan saldırganlardan birini yakalayarak gözaltına aldı. Hasta ve hasta yakınlarının korku dolu anlar yaşadığı olayda ölen ya da yaralanan olmazken, molotofların isabet ettiği ambulans ile kulübe zarar gördü.

Polis ekiplerinin hastane bahçesinde yaptığı araştırmada, bir poşet içinde 20"ye yakın hazır molotof şişeleri bulundu. Hastane giriş çıkışını bir süreliğine kapatan polis ekipleri, çevrede geniş çaplı arama yaptı. Şanlıurfa polisi saldırılara karşı resmi kurumlardaki güvenlik önlemlerini arttırırken, kaçan saldırganları yakalama çalışması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*