PKK yandaşları Mersin'i birbirine kattı!

PKK yandaşları Mersin'i birbirine kattı!.15861
  • Giriş : 16.08.2008 / 00:07:00
  • Güncelleme : 16.08.2008 / 00:07:07

PKK'nın ilk silahlı eyleminin yıldönümünde bölücü terör örgüt yandaşları korsan gösteri yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ara sokaklarda lastik yakarak, örgüt lehinde slogan atan göstericiler, polis panzerlerine molotoflu saldırı düzenledi. Olaylarda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Mersin'deki korsan gösteriler öncesi DTP'nin Akdeniz İlçe Teşkilatı'nın açılışı yapıldı. Şevket Sümer Mahallesi'ndeki DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da katıldığı açılış töreni, bölücü terör örgütü yandaşlarının yasa dışı gösterilerine sahne oldu. Törene katılan kalabalık, sık sık terör örgütü lehinde slogan atarken, alanda, çatışmalarda öldürülen bazı teröristlerin fotoğrafları taşındı. Törende ayrıca yaşları 6 ila 10 arasındaki bazı çocukların yüzlerini puşi ile gizlemeye çalışması dikkat çekti.

Yerel müzik gruplarının Kürtçe söylediği şarkıların ardından kürsüye gelen DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Kürtçe başladığı konuşmasına Türkçe devam ederek, Kürt sorunu çözülmeden Türkiye'deki hiç bir sorunun aşılamayacağını ileri sürdü. Konuşmasında sınır ötesi operasyonların durdurulmasını isteyen Bayındır, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için de 'sayın' ifadesini kullandı.

Açılış töreninin ardından kalabalık olaysız olarak dağılırken, bir süre sonra ara sokaklarda toplanan bazı gruplar, terör örgütü lehinde korsan gösteriler yaptı. Mahalle aralarında lastik yakıp, terör örgütü lehinde sloganlar atan gruba polis ekipleri panzer ve çevik kuvvet desteğinde müdahale etti. Örgüt yandaşları polise taş ve molotofkokteylleri ile karşılık verdi. Atılan motoloflar polis panzerlerine isabet etmezken, sokak aralarında yaşanan kovalamacalar sonunda korsan gösteri yaptıkları belirlenen 8 kişi gözaltına alındı.

Olaylar nedeniyle, polisin bölgede aldığı güvenlik önlemleri de arttırıldı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*