PKK yandaşları otobüse saldırdı

PKK yandaşları otobüse saldırdı.10353
  • Giriş : 08.02.2009 / 22:45:00

Terör örgütü sempatizanları, içinde yolcuların bulunduğu bir belediye otobüsüne molotof kokteylli saldırıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Belediye otobüsünün kadın şoförü, yaşadığı şok nedeniyle gözyaşlarını tutamadı.

Olay, saat 20.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesindeki Anadolu Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yolu ateş yakarak kapatan PKK terör örgütü yandaşları, Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü'ne bağlı 122 nolu Levent-Balcalı hattında çalışan yolcu otobüsüne molotof kokteylli ve taşlı saldırıda bulundu.

Saldırganlar ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirirken, büyük panik yaşayan yolcular güçlükle kendilerini dışarıya attı. Otobüsteki yangın yolcuların ve çevre sakinlerinin çabasıyla büyümeden söndürülürken, kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Gözyaşlarını tutamayan otobüsün kadın sürücüsü Emel Gök (30), her defasında korkarak mahalleye girdiklerini belirterek, "Nasıl hizmet veriliyor buraya? Özellikle de bu bölgede bu tür olaylar sık sık yaşanıyor. Ya o taşlardan biri bana gelseydi, benim bir çocuğum var, ona ne olurdu? Zaten üç kuruş için çalışıyoruz" diyerek olaya tepki gösterdi.
Göstericilerin ateş yakarak kurduğu barikat panzerle dağıtılırken, çok sayıda çevik kuvvet polisi bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*