PKK yandaşları polisle çatıştı

PKK yandaşları polisle çatıştı.6398
  • Giriş : 05.04.2009 / 21:13:00

Mersin'de terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum gününde çıkan olayları bahane eden örgüt yandaşları polisle çatıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de, terör örgütü yandaşları dün Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde meydana gelen olayları bahene ederek korsan gösteri düzenledi. Polis merkezine doğru yürüyen yüzleri maskeli kalabalık, gaz bombası ve tazyikli su sıkılarak dağıtıldı.

Bölücü terör örgütülü ele başı Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle dün Halfeti'de yaşanan olaylar, bugün Mersin'de, örgüt yandaşları tarafından protesto edildi. Dünkü olayları bahene eden bölücü terör örgütü PKK yandaşları, Şevket Sümer Mahallesi'nde sokak aralarında toplanarak, yollara barikat kurup lastik yaktı.

Terör örgütü lehinde slogan atan bölücü yandaşlarını polis, gaz bombası sıkarak dağıttı. Bir süre ara sokaklarda izlerini kaybettiren grup, bu kez Pazar sokağı üzerinde toplanarak Siteler Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Yüzleri maskeli kalabalık, merkez önündeki polisleri taş yağmuruna tuttu. Çevik kuvvet ekipleri gruba önce gaz tabancası ile karşılık verdi. Ardından panzerlerle yapılan müdahelede, gaz bombası ve tazyikli su ile bölücü yandaşları dağıtılmaya çalışıldı. Bölücü yandaşları, bu sırada polis panzerlerini de taş yağmuruna tuttu. Göstericiler, panzer ve çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirirken, 1 çocuk gözaltına alındı.

Olaylar nedeniyle polisin bölgede aldığı yoğun güvenlik önlemleri ise sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*