PKK yandaşları sokağa döküldü

PKK yandaşları sokağa döküldü.20773
  • Giriş : 25.10.2008 / 14:52:00

Erdoğan'ın Tunceli ziyareti başladı. Ziyaret öncesinde DTP'liler kentte protesto gösterisinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerilimli Tunceli ziyareti başladı. Ziyaret öncesinde DTP'liler kentte protesto gösterisinde bulundu. Ellerinde terörist Abdullah Öcalan'ın posterleri bulunan ve PKK lehine slogan atan göstericiler AKP il binasına siyah çelenk bıraktı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kentte Elazığ'dan gelen su altı arama timi Munzur Çayı'nda bomba araması yaptı.

PKK YANDAŞLARI SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin merkez ilçe kongresine katılıp, çeşitli açılışlar yapacağı Tunceli'ye gelişinden önce kentte DTP'liler tarafından protesto gösterileri düzenlendi. DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi saat 11.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Ellerinde terörist Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları bulunan göstericler sık sık, 'Tayyip seni istemiyoruz', 'Yaşasın halkların kardeşliği', 'Yaşasın onurlu mücadelemiz', 'PKK halktır, halk burada', 'Öcalansız dünyayı başınıza yıkarız', 'Erdoğan Dersim'den defol' sloganları attı. Kışla Caddesi üzerinde bulunan AKP il başkanlığı binası önüne kadar yürüyüyen göstericiler burada oturma eyleminde bulundu. AKP il binası önüne siyah çelenk bırakılmasının ardından DTP İl Başkanı Murat Polat, yaptığı basın açıklamasında Başbakan Erdoğan'ın Kürt sorununa başkışını eleştirip, Tunceli halkının Erdoğan'ı istemediğini iddia etti. Açıklamanın ardından göstericiler sloganlar atarak dağıldı.

MUNZUR NEHRİ DE KONTROL EDİLDİ

Başbakan Erdoğan'ın Tunceli ziyareti nedeniyle Elazığ, Bingöl, Malatya ve Erzincan'dan takviye güvenlik güçleri kente geldi. Kentin bütün cadde ve sokakları güvenlik güçleri tarafından tutulurken, iki Süper Kobra helikopter sürekli kentin üzerinde uçuş yaptı. Tunceli'nin merkezinden geçen Munzur Çayı'nda ise Elazığ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğine bağlı balık adamlar, su altında dedektörle bomba araması yaptı. Gerginliğin hakim olduğu kentte tüm işyerinin açık olduğu gözlendi.

ELAZIĞ HAVAALANI PİSTİNİ AÇTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ana uçağıyla birlikte beraberinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve bölge milletvekilleriyle Elazığ Havaalanı'na indi. Yaklaşık 250 kişi tarafından karşılanan Erdoğan, Elazığ Havaalanı'na yeni yapılan pistin açılışını yaptı. Erdoğan, "Elazığ'a uluslararası uçuşların yapılacağı bir pist yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Pistin yapımı için 50 milyon YTL harcadık. Bu havaalanına terminal binası yakışmıyor. Buraya yeni bir terminal binası yapacağız, Elazığ Havaalanı uluslararası hale gelecek" dedi. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra helikopterlerle Tunceli'ye hareket etti.

TUNCELİ'DE SICAK GECE

TUNCELİ'de, Türk Telekom müdürlüğünün bahçesine bırakılan şüpheli paketten el yapımı bir bomba çıktı. Bomba imha ekipleri tarafından imha edilen bombanın parçaları Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan, dün akşam Tunceli-Ovacık Karayolu'nun 10'ncu kilometresinde, şiddetli bir patlamanın yaşandığı ve patlamanın ardından da yolun yüzeğinde büyük bir çukur açıldığı belirtildi. Akşam saat 18.30 sıralarında meydana gelen patlamadan sonra henüz bölgenin güvenlikli olmaması nedeniyle güvenlik güçlerinin bölgeye bir süre sonra ulaşacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*