PKK yandaşlarına baskınlar kamerada

PKK yandaşlarına baskınlar kamerada.18926
  • Giriş : 29.11.2008 / 02:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:42:56

Terör Örgütü PKK'nın kuruluş yıldönümü bahanesiyle eylem çağrısı yapması, polisi alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul'da olası eylemlere karşı güvenlik önlemlerini arttıran polis, örgüte yakın bazı derneklere şok baskınlar düzenledi. Baskınlarda çok sayıda örgüt yandaşı gözaltına alındı.

Terör örgütü PKK'nın kuruluş yıldönümü bahanesiyle örgüt yandaşlarına eylem çağrısı yapması Güvenlik güçlerini de hareke geçirdi. Polis, örgüte yakın, dernek, gazete ve dergileri yakın takibe aldı.

Örgüt yandaşlarının, dernek binalarında eylem kararlarını görüşmek üzere bir araya gelmesi üzerine, alınan mahkeme kararları doğrultusunda bir çok noktaya operasyonlar düzenlendi.

Akşam saatlerinde de Ümraniye Mustafa Kemal mahallesinde bulunan "Özgür yaşam" derneğine ani baskın yapıldı. Yaklaşık 100 kişinin toplantı halinde olduğu derneğe, operasyon timleri ve Çevik kuvvet polisi desteğinde giren çok sayıda terörle mücadele polisi, dernekte 4 saat arama yaptı.

Arama sırasında dernekte bulunan kişilerin kimlik kontrolleri yapıldı. Dernek çevresinde de çevik kuvvet polisi geniş güvenlik önlemleri aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde tamamlanan aramanın ardından çeşitli eylemlere katıldığı belirlenen aralarında küçük yaşta çocukların da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Yaşı küçük olanlar çocuk şubesine teslim edilirken diğer şahıslar da sorgulanmak üzere terörle mücadele şube müdürlüğüne götürüldü. Polisin olay yerinden ayrıldığı sırada ise meydana gelen patlama paniğe sebep oldu.

Polis ekipleri hemen patlamanın meydana geldiği yere gelerek incelemelere başladı. Yapılan araştırmada patlamanın ses bombasından kaynaklandığı tespit edildi. Patlamanın etkisiyle çevredeki bir çay ocağının ve park halindeki bir kamyonetin camları hasar gördü.

Operasyon sırasında gerçekleştirilen provokatif saldırının faillerini yakalamak için polis, mahallede geniş çaplı çalışma başlattı.

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*