PKK yandaşlarına Türk diplomattan tokat gibi cevap!

PKK yandaşlarına Türk diplomattan tokat gibi cevap!.71262
  • Giriş : 20.12.2007 / 00:20:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 00:05:55

Uluslararası İlişkilerde Kürtler sempozyumunda bölücüler amacına ulaşamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın önemli düşünce kuruluşlarından merkezi Londra'da bulunan Chatham House'da düzenlenen Kürt konulu sempozyumda Türk diplomatları ile PKK destekçileri arasında hafif gerginlik yaşandı.

Düşünce kuruluşu Chatham House'in düzenlediği "The Kurds in International Affairs" (Uluslararası İlişkilerde Kürtler) konulu sempozyuma Irak'ın kuzeyindeki yerel yönetimden de bazı yetkiler de katıldı.

Sempozyuma konuşmacı olarak Sir Jeremy Greenstock, Patrick Cockborn, Prof.Gareth Stansfield ile Michael Howard katıldı. Konuşmacıların PKK yanlısı ifadeleri karşısında söz alan Türkiye'nin Londra Elçiliği'nden bazı diplomatlar ayağa kalkarak konuşmacılardan objektif olmalarını istedi.

PKK'nin uluslararası alanda terörist bir organizasyon olduğunu belirten Türk diplomat, PKK'nın Türkiye'de 30 bin kişinin ölümünden sorumlu bir terör örgütü olduğunu söyledi.

Türk diplomatların Türk ve Kürtlerin Türkiye'de barış içinde yaşadıklarını ifade etmeleri karşısında salonda bulunan terör örgütü yanlıları cevaplardan büyük rahatsızlık duydular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious