PKK yanlısı 6 üniversiteli adliyede

PKK yanlısı 6 üniversiteli adliyede.6894
  • Giriş : 09.03.2008 / 20:53:00

Mersin’de bölücü terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunan 6 üniversite öğrencisi mahkemeye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de, bölücü terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan Mersin Üniversitesi öğrencisi 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, TSK'nın sınır ötesi kara harekatının ardından Mersin'deki bazı mahallelerde bölücü terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları belirlenen Mersin Üniversitesi öğrencisi 6 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin gerek üniversite içinde gerekse Mersin'deki bazı mahallelerde terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları, sokak eylemlerine bizzat katıldıkları ve yönettikleri ileri sürülürken, Köy Hizmetleri Müdürlüğü binasına da molotofkokteyli saldırı düzenledikleri belirtildi. Üniversite içerisinde örgütün yasak yayınlarını bulundurdukları ve dağıttıkları de tespit edilen M.Y., H.Ç., N.Y., H.A., S.K. ve A.C. adlı şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu gün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye çıkarılışı sırasında, adliye binası dışında toplanan arkadaşları alkışlarla destek verirken " Baskılar bizi yıldıramaz" şeklinde slogan attılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious