PKK yöneticisinden ‘eylem yapın' talimatı

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

TUNCELİ’de jandarma karakolu yakınlarında yola teröristlerce döşenen C-4 patlayıcı destekli el yapımı basma düzenekli bomba son anda fark edilerek imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK’nın sözde askeri kanat sorumlusu ‘Dr. Bahoz Erdal’ kod adlı Feyman Hüseyin'in, dün gece Tunceli bölgesindeki teröristlere telsizle ‘ses getirecek eylemler’ yapmaları talimatını verdiği bildirildi.

Tunceli’de merkez Çiçekli Jandarma Karakolu’na 500 metre mesafede, güvenlik güçlerinin geçiş güzergahı olan patika yola teröristlerce döşenen C-4 plastik patlayıcıyla desteklenmiş basma düzenekli el yapımı bomba son anda fark edildi. Uzman ekiplerce ihma edilen bombanın, tahrip gücünün çok yüksek olduğu belirtildi.

‘EYLEM YAPIN’ TALİMATI

Terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan sözde askeri kanat sorumlusu ‘Dr. Bahoz Erdal’ kod adlı Feyman Hüseyin'in, dün gece teröristlere telsizle ‘ses getirecek eylemlerde bulunma’ talimatını verdiği bildirildi. Güvenlik birimlerinin saptadığı konuşmada terörist Hüseyin, sözde Dersim Eyalet Komutanı ‘Baver’ kod adlı Süleyman Şahin’e telsizle verdiği talimatta, bölgede öldürülen örgüt elemanlarının sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Bu durumda kendimizi en üst düzeyde savunmak durumundayız. Dersim bölgesinde riski az olan uzaktan kumandalı bomba ve benzeri eylemler hızla gerçekleştirilsin. İmkanlar ve koşullar oluşursa, ses getirecek eylemler de kışa girilmeden yapılsın” dedi.

Güvenlik güçleri, telsiz konuşmalarının ardından örgütün Tunceli ve Bingöl bölgesinde eylem yapmak için terörist grupların hareketlendiğini belirleyerek, hava destekli operasyonlar başlattı. Operasyonlar, Ovacık, Hozat, Çiçekli ve Geyiksu bölgelerinde yoğunlaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious