PKK yük trenine saldırdı

PKK yük trenine saldırdı.2635
  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

FLAŞ! PKK Yük trenine bombalı saldırı düzenlendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bombadan kaynaklandığı belirtilen patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, saldırı sonucu trenin bir vagonunda ve raylarda hasar meydana geldi. Patlama nedeniyle demir yolu ulaşıma kapatıldı.
Olay saat 20.30 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 personeliyle saat 18.00’de Divriği’den yola çıkan ve Erzurum’a giden 900 ton civarında demir ve çimonto yüklü, 44206 sefer sayılı yük treni, Erzincan-Sivas demiryolunun İliç Güllübağ Tren İstasyonu yakınlarına geldiği sırada patlama meydana geldi.

Patlamada can kaybı ve yaralanma olmazken, raylarda ve 19 vagonu bulunan trenin bir vagonunda hasar meydana geldi. Basın mensupları olay yerine yaklaştırılmazken, istasyon yetkilileri patlamanın bombadan kaynaklandığını belirtti. Tren yolu patlama nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Olayın meydana geldiği bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, tren yolunun sabaha kadar ulaşıma kapalı kalacağı bildirildi.

Öte yandan, Kars’tan Ankara istikametine gitmekte olan ve 105 yolcusu bulunan Erzurum Ekspresi, patlama sebebiyle Erzincan tren garına geri geldi. Trendeki yolcular, otobüslerle Sivas’a gönderildi. Yolcuların buradan trenle Ankara’ya gideceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious