PKK'da çözülmeler devam ediyor: 4 terörist teslim oldu

PKK'da çözülmeler devam ediyor: 4 terörist teslim oldu.12059
  • Giriş : 26.09.2007 / 10:47:00

Güvenlik güçlerinin operasyonlarla büyük darbe vurduğu terör örgütü PKK'da çözülmeler devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütünden kaçan 4 terörist daha, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, terör örgütünden kaçan 4 teröristin Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine silahsız olarak teslim olduğu bildirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında ise, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan bir adet patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği, uzman ekipler tarafından imha edildi.
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarına ait 3 ayrı sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi bulundu.
Van'ın Çatak ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarına ait bir sığınakta, bir adet patlayıcı madde düzeneği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

2 GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALANDI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaştı. Güvenlik güçlerinin "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada, bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensupları tarafından araziye döşenen mayının patlaması sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Bitlis'in Mutki ilçesi Kapaklı Köyü yolunda, bir vatandaşa ait traktörün terör örgütü mensupları tarafından yola döşenmiş mayına çarpması sonucu da, traktörde maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious