PKK'dan 75 kiloluk tuzak

PKK'dan 75 kiloluk tuzak.18506
  • Giriş : 02.08.2008 / 15:31:00

Tunceli'nin Hozat İlçesi'nde PKK'lı teröristler, askerlerin geçiş yolundaki 3 ayrı noktaya 25'er kiloluk amonyum nitrat kullanılarak hazırladığı 75 kilo A-4 plastik patlayıcı, etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Faciaya neden olabilecek bombanın etkesiz hale getirilmesinin ardından teröristlere yönelik kapsamlı operasyon başlatıldı.

Hozat'a bağlı Yenibaş Köyü Jandarma Karakolu'nda görevli askerlerin kullandığı patika yola PKK'lı teröristlerce bombalı tuzak kuruldu. Hozat 51'inci Motorlu Tugayı'na bağlı askerler, Yenibaş Jandarma Karakolu'na giderken, bombalı tuzağı son anda fark ederek önlem aldı.

Teröristlerin, patika yolun 3 ayrı noktasına 25'er kilo olarak tuzakladığı A- 4 plastik patlayıcı, amoyum nitrat karışımı olarak uzaktan kumandalı hazırlanmış ve tahrip gücünün de artması için demir metallerle güçlendirilip, tek mekanizmaya bağlandığı bomba uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi. Bölgede, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Askeri yetkililer, Patlayıcılar, 2'şer metre arayla tuzaklanmış ve uzaktan kumandalı olarak tek mekanizmaya bağlanmış.Güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde olası facia önlendi” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*