PKK'dan açıklama

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK, Diyarbakır'daki bomba olayı ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terörist başı Karayılan, terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen "www.firatnews.com" adlı siteye yaptığı açıklamada, "Son siyasal gelişmeler ve diplomasi trafiğine paralel olarak başta DTP ve birçok demokratik çevrenin Kürt sorunun çözümüne dönük olarak yaptıkları ateşkes çağrılarının hemen ardından gelişen bu vahşi terörist saldırıyı yapanların kimliğini ve arkasındaki güçleri de ele vermektedir'' dedi.

Karayılan, açıklamanın devamında şöyle konuştu: "Hareketimizi bu saldırıyla ilişkilendirme çabaları ise gerçeği örtbas etme, katilleri gizleme amaçlıdır. Kürt sorunun demokratik çözümü için "Barış Deklarasyonu" yayınladığımız, özellikle ABD'nin PKK koordinatörlüğü için atadığı Josef Ralstone'nin Ankara'da olduğu bir süreçte gerçekleştirilen bu saldırı, barıştan, demokratik çözümden, diyalogdan korkan, panikleyen, böyle bir süreci sabote etmek için bazı güçler tarafından yapılmıştır.

Halkımız süreci iradeli, sakin, iradeli ve mücadeleci bir duruşla karşılamalıdır. Kirli amaçları uğruna sivil savunmasız insanlarımızı katleden katiller hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Halkımızın kararlı onurlu özgürlük mücadelesi karşısında mahkum olacakları kesindir. Tüm demokratik çevre ve güçler, aydınlar, sanatçılar ve yazarlar barış, diyalog ve Kürt sorunun demokratik çözümü için mücadelelerini daha örgütlü ve daha cesaretli geliştirerek yükseltmeli, bu saldırıyı yapanları açığa çıkarmaya çalışmalıdırlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious