PKK'dan İbrahim Tatlıses'e tehdit

  • Giriş : 10.06.2007 / 13:58:00

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses, 22 Temmuz’da yapılacak genel seçimlere Genç Parti listesinden girmesi herkesin şaşkınlığına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanlıurfa’da bazı iddialar ortalıkta dolaşırken yerel bir gazetede sanatçının PKK terör örgütü tarafından tehdit edildiği öne sürüldü. Gazetede yer alan bir iddia ise Şanlıurfa’da mevcut partilerin listelerinde aşiret liderleri Tatlıses’in oylarını böleceği yönünde düşünce ile Tatlıses’ten Şanlıurfa’da aday olmamasını istedi.

Şanlıurfa’ya yayın yapan yerel Haber Aktif Gazetesi sür manşetten verdiği “İbo Tehdit mi edildi” haberini Şanlıurfa’da herkesin konuştuğu tek konu oldu. Bir hafta önce İbrahim Tatlıses avukatı aracılığı ile bağımsız aday olmak için Şanlıurfa İl seçim Kurulu’na başvuruda bulunmuştu. Ancak Tatlıses, Genç Parti Lideri Cem Uzan ile bir araya geldikten sonra karar değiştirmişti. Tatlıses İstanbul 3'üncü Bölge birinci sıra adayı olarak seçimlere katılacak.

Bu kararının ardından Şanlıurfa’da tek konuşulan şey İbrahim Tatlıses’in neden fikir değiştirdiği oldu. Gazetede de çıkan haberde “Sanatçının bazı partilerin ve bağımsızların oylarını böleceği yönünde düşünceye sahip olduklarını ve bu yönde telkinlerde bulundukları Tatlıses’in başka bir yerden aday olmasını istediklerini belirtildi. İddiaların en çarpıcı olanı ise sanatçıyı PKK’nın tehdit ederek Şanlıurfa’dan aday olma dediği konuşuluyor. DTP’nin bağımsızlarının oylarını böler diye başka şehirden aday olması yönünde iddialar ortada dolaşıyor.

Gazetenin yazdığı bir iddia ise ,mevcut partilerde yer alan ve liste başında bulunan bir çok aşiret reisinin de yine İbrahim Tatlıses’i büyük bir oy potansiyeli olarak gördüklerini ve bundan dolayı seçimlere başka şehirden girmesini istedikleri belirtiliyor.

DTP’NİN BAĞIMSIZLARI “APO“ SLOGANLARI İLE KARŞILANMIŞTI

DTP’den bağımsız olarak adaylıkları açıklanan Şanlıurfa Milletvekilleri parti binasında davul ve zurnalar eşliğinde karşılanan adayları Apo sloganları ile tanıtılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious