PKK'dan kaçan iki terörist teslim oldu

  • Giriş : 08.06.2007 / 10:05:00

PKK'nın gerçek yüzünü gören teröristler örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'de 2 terörist terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde; terör örgütünden kaçan 2 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi. Açıklamada teröristler hakkında gerekli yasal işlemlere başlanıldığı belirtildi. Hakkari'de teslim olanlarla birlikte son 9 ay içinde terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin sayısı, 90'ı geçti.

Adana'nın Yüreğir ilçesi Doğankent beldesinde ise terör örgütü mensubu 1 terörist güvenlik güçleri tarafından yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından arazi arama tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü mensuplarına ait 8 ayrı sığınak içerisinde çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilerek imha edildi.

Van'ın Çatak ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından arazi arama tarama faaliyete esnasında, terör örgütü mensuplarına ait bir sığınak içerisinde tuzaklanmış bir adet el bombası ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi bulunarak imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious