PKK'dan saldırı sinyali gelmişti

  • Giriş : 03.01.2008 / 23:14:00

PKK terör örgütü, büyük şehirlerde saldırı yapılacağı sinyalini vermişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kandil’de bulunan kampları Türk savaş uçakları tarafından yerle bir edilen terör örgütü PKK gözünü Üniversite öğrencilerine dikti. İnternet üzerinden sempati duyan üniversite öğrencilerine molotoflama ve bazı eylem talimatı veren örgüt, sabıka alan öğrencileri daha sonra kendi silahlı kanadına katıyor. İyice köşeye sıkışan örgüt çareyi büyük şehirlerde, hain eylemlerde arıyor. Diyarbakır’da askeri servis aracına yönelik yapılan bombalı saldırıda da 5 kişi hayatını kaybetti.

TALİMATLAR ÖRGÜT YANDAŞI İNTERNET SİTELERİNDEN VERİLİYOR

Türkiye düzenlediği sınır ötesi operasyonunda terör örgütü PKK’nın tüm kamplarını yerle bir etti. Örgütün, haberleşme ağının da tamamen çökertilmesi üzerine, PKK internet üzerinden yandaş sitelerden tüm militanlarına büyük şehirlerde bombalama ve Molotoflu saldırı talimatı verdi.

Bunun üzerin büyük şehirlerdeki tüm polis birimleri alarma geçti. Örgütün yandaşlarına açıktan verdiği talimatların engellenmesi için örgüt yandaşı 20 farklı internet sitesi mahkeme kararıyla kapatıldı.

PKK KURTULUŞU SANSASYONEL EYLEMLERDE ARIYOR

Sınır ötesi operasyonlarında tüm kampları yerle bir edilen PKK, bu durumdan kurtulma çaresi olarak Büyükşehirlerde sivilleri de hedef alan kanlı eylemlerde arıyor. Örgüt, gözü dönmüş bir şekilde, direkt olarak sivilleri hedef alan bombalama eylemlerinin yapılması talimatını verdi.

DİYARBAKIR'DA HAİN SALDIRI

Diyarbakır'daki bombalı saldırı da terör örgütü PKK'nın içine düştüğü çaresiz durumu gözler önüne seriyor. PKK'nın sivil öğrenci demeden yaptığı bu bombalı saldırıda ikisi öğrenci üçü sivil 5 kişi hayatını kaybetti. 3'ünün durumu ağır olmak üzere toplam 67 de yaralı var.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious