PKK'dan yeni tehditler!

PKK'dan yeni tehditler! .14283
  • Giriş : 20.10.2007 / 13:17:00

PKK'nın ikinci adamı Murat Karayılan, tehditlerini bugün de sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK'nın sözde KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, Türkiye'ye yönelik tehditlerine bir yenisini ekledi. Karayılan, "Petrol boru hattkını vuracakları"nı iddia etti.

Terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'nın sorularını yanıtlayan Murat Karayılan,
"Kürt sorununun çözümsüz bırakılmaya devam edilmesi Ortadoğu'da var olan istikrarsızlığı daha da derinleştirecektir. Çözüm olması halinde de bölgenin demokratikleşmesi ve istikrarın sağlanmasında önemli katkıları olacaktır. Bu açıdan Kürt sorunu uluslar arası düzeyde istikrar ve ekonomik dengeleri yakından ilgilendirmektedir" dedi.

Röportajda Türkiye'ye yönelik tehditlerini de sürdüren terör örgütü yöneticisi Karayılan şöyle konuştu:

"Uluslararası ekonomik çevreler eğer konuyu tartışmışlarsa bundan dolayıdır ve yürüttükleri tartışma doğrudur. Bizim özel olarak petrol boru hatlarına yönelik bir politikamız yok, ancak biz şu anda bir savunma savaşını yürütüyoruz. Bir taraf ekonomik güç kaynaklarını oluşturup bize saldırıyorsa, biz de onun ekonomik güç kaynaklarına savunma savaşı ekseninde yönelebiliriz. Bölgemizden geçen petrol boru hatları Türk ordusuna ekonomik kaynak sağladığı için gerillanın buna yönelmesi gayet muhtemeldir. "
GERÇEK GÜNDEM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious