'PKK'kaçmak isteyen çok terörist var'

'PKK'kaçmak isteyen çok terörist var'.21934
  • Giriş : 01.07.2008 / 12:46:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:49:46

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda PKK’lı 1 terörist yakalanırken, 1 terörist de teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

PKK'lı teröristler ifadelerinde örgüt mensuplarının pişmanlık ve karamsarlık içinde olduklarını, her fırsatta kaçmak istediklerini itiraf etti.

Şemdinli İlçesi kırsalında önceki gün güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlar sırasında Şervan kod adlı R.P., silahıyla birlikte sağ ele geçirildi. Serhat Kod adlı Ş.Ş., ise örgütün dağ kadrosundan kaçmayı başararak silahıyla birlikte kendiliğinden jandarmaya teslim oldu.

Gözaltında tutulan 2 terörist jandarmada verdiği ifadelerinde PKK terör örgütünün içinde insanlık dışı davranışlar nedeniyle örgütün tahmin ettikleri gibi olmadığını gördüklerini söyledi. PKK'lı teröristler, Örgüte katıldıktan sonra hayatın daha önce kendilerine anlatıldığından daha çok farklı olduğunu belirterek, “Örgüt mensuplarının çoğu pişmanlık ve karamsarlık içinde. Her fırsatta örgütten kaçmayı arzuluyorlar, Ancak kaçarken yakalanan örgüt elemanlarına işkence yapılarak eziyet edildiği için kaçmak isteyenleri korkutuyor. Örgüt mensuplarının çoğu Türk Devleti ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin kendilerine çok iyi davranacaklarını bildikleri için daima kaçma fırsatı kollamaktadır” diye itirafta bulundular.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious