PKK/Kongra Gel terör örgütü üyesi bir kişi yakalandı

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te PKK/Kongra Gel terör örgütü üyesi bir kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan PKK terör örgütü mensuplarınca vergilendirme adı altında toplanan paraların, İslahiye ilçesi kırsal alanınıda kapsayan bölgede faaliyet gösteren örgüt mensuplarına aktarılacağı yönünde bilgi alan Gaziantep Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, bölgede çalışma başlattı.

Polis, yaptığı araştırmalarda; Mahir kod adlı İdris Yolal isimli teröristin PKK tarafından hesabına aktarılan parayı Amanos kırsalında faliyet gösteren terör örgütü mensuplarına götüreceğini öğrendi. İdris Yolal isimli teröristi takibe alan TEM Şube görevlileri, şahsı bankadan çektiği 10 bin 27 YTL para ile yakaladı.

PKK'lı terörist emniyetteki ifadesinde, 2003 yılından beri PKK/Kongra Gel terör örgütünün sözde Amanoslar olarak adlandırdığı bölgede bir terör örgütü mensubu ile görüştüğünü, bu kişinin talimatları doğrultusunda yurtdışına giderek diğer örgüt mensupları ile görüştüğünü itiraf etti.


Paranın kendisine örgüt tarafından İstanbul'da tanımadığı bir şahıs tarafından gönderildiğini belirten terörist, bu şahsın kendisini arayarak gelen parayı almasını ve paranın PKK/Kongra Gel terör örgütüne teslim etmesini söylediğini kaydetti.

Paranın sözde Amanoslar bölgesinde bulunan terör örgütü mensuplarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanılacağını dile getiren terörist İdris Yolal, terör örgütü mensuplarının kendisinden bölgede bulunan stratejik önem arzeden kurum ve bu kurumların faaliyetleri hakkında bilgi aldıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious