PKK'lı eşe davetiye işten etti!

PKK'lı eşe davetiye işten etti!.14799
  • Giriş : 29.11.2008 / 14:47:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan adına eşi dağda olan DTP'li Fatma Kurtalan'a giden eşli davetiyenin faturası kesildi. İhmaili olan sekreter kızağa çekildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, evli olan 35 kadın milletvekilinin eşlerine yemek daveti verirken, DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın PKK'nın dağ kadrosunda olan eşi “Piro" kod adlı Salman Kurtulan'a da yemek davetiyesi göndermesi sıkıntıya yol açtı. Toptan, sabah saatlerinde söz konusu davet için özür diledi ve kendisinin yurt dışında olduğu için listeyi kontrol etmediğini belirtti. Öğleden sonra da listeyi hazırlayan sekterin TBMM Başkanlığındaki görevinden ayrıldığı kulisleri yayıldı. TBMM Başkanlığı haberi yalanlamadı.

DAVETİYELER 19 KASIM'DA VEKİLLERİN MAKAM ODALARINA GİTTİ

Sıkıntıya neden olan yemek davetiyesinin faturası TBMM Başkanlığı'nda görev yapan Hacer Taşçı adındaki sekretere çıkarıldı. Toptan, açıklamasında; "Önce bir şeyi düzeltmem gerekir. Bizim görevli arkadaşlara talimatımız üzerine, kadın milletvekillerimizin eşlerine, Meclis arşivindeki bilgilere göre de evli olan milletvekillerimizin eşlerine davetiye gönderdiler. Ben zaten yurt dışındaydım, onları kontrol etme imkanım yoktu. O arada bir dikkatsizliğimiz de oldu. Onun için arkadaşlarımız da bir açıklama yapıyor Meclis'te ama basınımızın hassasiyetine teşekkür ediyorum. Kamuoyumuzdan özür diliyorum, bunu yapmamamız lazımdı ama benim 3 gün Ürdün'de olmam, arkadaşlarımızın dikkatsizliği böyle bir sonuç doğurduö gerekçesini gösterirken, davetiyelerin Ürdün gezisinden önce 19 Kasım Çarşamba günü gönderildiği öğrenildi. Toptan ise Ürdün'e 23 Kasım Pazar günü gitti. TBMM Başkanlığı'ndaki görevinden alındığı iddia edilen sekreterin Pazartesi'ne kadar izinli olduğu bilgisi verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*