PKK'lı teröristler tefecilik yapıyor

PKK'lı teröristler tefecilik yapıyor.20640
  • Giriş : 10.04.2008 / 12:50:00

Avrupa'da terör örgütleri listesine alınmasından sonra finansman krizi yaşayan terör örgütü PKK'nın, İsveç'te iş kurmak isteyen Kürt kökenli vatandaşlara ''kredi'' adı altında verdiği paraları misliyle tahsil ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terör örgütünün İsveç'teki sözde finansman sorumluları Fikret Kahraman ve Reşat Baran isimli teröristler, İsveç'te iş kurmak isteyen Kürt kökenli vatandaşlara "kredi" vermek suretiyle onları örgüte bağımlı hale getiriyor.

İşyeri sahiplerinden daha sonra "vergi" ve "bağış" adı altında haraç alınmaya başlanıyor.

Haraç vermeyen kişiler ise ölümle ya da çocuklarının kaçırılacağı belirtilerek tehdit ediliyor.

Stockholm Odengatan caddesi üzerinde 2006 yılında bir restaurant açmak için terör örgütünden 450 bin İsveç Kronu (yaklaşık 100 milyar) kredi alan Ahmet B. isimli Kürt kökenli vatandaş, işlerinin iyi gitmemesi üzerine terör örgütüne borcunu ödeyemedi.

Bunun üzerine örgüt mensupları Ahmet B.'yi ölümle tehdit etmeye başladılar. Terör örgütü, 450 bin İsveç Kronu borca karşılık 1 yıllık faiziyle birlikte 900 bin Kron istemeye başladı. Bunun üzerine Ahmet B. işyerini satmak zorunda kaldı.

Rant kavgası da yaşanıyor

İsveç'te yaşayan vatandaşlardan yüklü miktarda haraç toplayan terör örgütünün sözde finansman sorumluları arasında rant kavgası yaşandığı da ortaya çıktı.

Terör örgütü, Fikret Kahraman ile yardımcısı Reşat Baran'ın örgüte ait paraların bir bölümünü zimmetlerine geçirerek, İsviçre'de açtırdıkları hesaplara aktardıklarını tespit etti.

Murat Karayılan'ın Avrupa'da kapsamlı bir tasfiyeye giderek örgüt kadrolarını yenilemesinin ardından göreve gelen Karaman ve Baran'ın zimmet olayı, Karayılan'ı, kendisine karşı liderlik savaşı veren "Dr. Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'e karşı zor durumda bıraktı.

Terör örgütünün İsveç yapılanmasında ortaya çıkan bu yolsuzluğun ardından, örgütün "silahlı kanat sorumlusu" Suriye uyruklu Fehman Hüseyin'in Fikret Kahraman ve Reşat Baran'ın acilen Kandil'e getirilerek sorgulanmaları için ısrarlı olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious