PKK'lı teröristler Van'ın Başkale ilçesinde 8 kişiyi kaçırdı!

PKK'lı teröristler Van'ın Başkale ilçesinde 8 kişiyi kaçırdı!.15086
  • Giriş : 03.08.2007 / 21:25:00
  • Güncelleme : 03.08.2007 / 21:30:19

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor! 6 terörist öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına devam eden güvenlik güçleri, 6 teröristin öldürüldüğü Tunceli bölgesinde örgütün cephaneliğine ulaştı. Bu arada teröristler Van'da 8 kişiyi kaçırdı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 6 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bölgede yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti sonucunda Amerikan yapımı silahların bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, bölgede yapılan aramalarda, "2 Kaleşnikof , 2 M-16, bir Kannas keskin nişancı tüfeği, 7 el bombası, 92 adet muhtelif fişek, 22 adet muhtelif şarjör, 2 el telsizi, 1 büyük telsiz, 16 adet 12 voltluk alarm sireni, 14 nüfus cüzdanı, 15 elektrikli fünye, 2 el dürbünü, 1 adet soğuk iklim elbisesi, 24 adet muhtelif pil, 1 volkmen, 2 adet elektronik direnç, 1 cep telefonu, 1 uydu telefonu hazır sim kartı, 1 akü, 10 kilogram muhtelif gıda malzemesi ve 50 çift ayakkabı ele geçirildiği belirtildi.

TERÖRİSTLER 8 KİŞİYİ KAÇIRDI

Güvenlik güçlerinin aldığı bir ihbar, vatandaşların teröristler tarafından kaçırıldığını ortaya çıkardı. Alınan bir ihbar üzerine bölgede yapılan incelemede Van'ın Başkale ilçesinde 8 vatandaş terör örgütü mensuplarınca kaçırıldıkları tespit edildi. Vatandaşların kurtarılması için operasyonlar sürüyor.

Hakkari Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama tarama faaliyeti esnasında ise, terör örgütü mensuplarına ait bir sığınak içerisinde 2 adet kaleşnikof ve bu silahlara ait 2 şarjör, 10 fişek ve bir kasatura ele geçirildi.

TUNCELİ'DE 1 KADIN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli'nin Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde, arazi arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerinin "Dur ihtarı"na, terör örgütü mensupları tarafından ateşle karşılık verilmesi sonucunda çıkan çatışmada, bir kadın terörist öldürüldü. Teröristle birlikte kaleşnikof ve içerisinde teçhizatının yer aldığı adet sırt çantası ele geçirildi.

Teröristlerin cesetlerin yanında 2 adet M-16 otomatik tüfek bulunması, PKK'nın Amerikan yapımı silahlar kullandığı yönündeki iddiaları güçlendirdi. Geçtiğimiz ay terör örgütünden kaçarak Türkiye'ye teslim olan üç militan, "ABD askerleri 2 kamyon dolusu silahı örgüt liderlerine teslim etti." iddiasında bulunmuştu.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy da, ABD'ye ait silahların Kuzey Irak'taki yerel gruplar tarafından terör örgütüne verildiğini belirtmişti.

Bu açıklamanın hemen ardından silahlarla ilgili bir dosya hazırlanarak ABD'ye iletilmişti. Konuyla ilgili araştırma başlatan Amerika, şu açıklamayı yapmıştı: "Irak'a verdiğimiz silahlar para veya etnik-ideolojik nedenlerle kontrolsüz biçimde PKK'nın eline geçmiş olabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious