PKK'lı teröristlere yönelik yapılan operasyonlar arttırıldı

  • Giriş : 21.10.2007 / 19:19:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:53:19

PKK’ya yönelik operasyonlar arttırılırken, teröristlerin kaçış güzergahları da aralıksız top atışlarına tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak sınırının sıfır noktasındaki Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik yapılan operasyonlar arttırılırken, teröristlerin kaçış güzergahları da aralıksız top atışlarına tutuldu.

Çukurca'da bugün saat 06.00'da başlayan top atışları yaklaşık 1 saat sürdü. Daha önce Yeni Mahalle'deki 3'üncü Komando Taburu'ndan yapılan top atışları, bu kez evlere yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Alay Komutanlığı'ndan yapıldı. Hakkari'de yine aynı saatlerde başlayan helikopter trafiği de dikkat çekti.

IKDP: İKİ YERDEN ATEŞ AÇILDI

Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'ne bağlı 'Peyamner' adlı internet sitesi, Kuzey Irak'ta 'Sınır Muhafız Güçleri' adı verilen Peşmergelerin sorumlusu Hüseyin Temer'e dayanarak, Türk topçusunun Kuzey Irak topraklarına ateş açtığını duyurdu.

İnternet sitesine göre bu sabah saat 06.30'da Türk topçusu, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nin karşısındaki Zaho İlçesi'ne bağlı Kare, Baloka, Zozanıt Ava Sarke ve Pışti Hırorı köylerini, Çukurca'nın karşısındaki Amediye'ye bağlı Nızordı, Şaca, Çemki, Kokeri, Reşaba ve Zılı köylerini ağır topçu ateşine tuttu.

Sınır Muhafız Güçleri sorumlusu Hüseyin Temer, 85 top mermisinin bölgeye düştüğünü iddia etti. Temer, topçu ateşinde can kaybı olmadığını, ancak 1 top mermisinin Nızordı küyündeki köprüye isabet ettiğini ve bu köprünün tamamen yıkıldığını ileri sürdü.

PKK SINIR ÖTESİNDEKİ LOJİSTİK KAMPLARI BOMBALANDI

Şırnak'ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinden Kuzey Irak'taki PKK terör örgütünün lojistik kamplarına yönelik topçu atışı yapıldığı bildirildi. Hakkari'de İran sınırındaki Dağlıca bölgesinde çembere alınan PKK'lıların Kuzey Irak'a doğru kaçmasını engellemek için Şırnak'tan bölgeye birlik sevkiyatı yapıldı.

Şırnak'ta Kato, Gabar, Cudi, Bestler Dereler ve sınır bölgesindeki operasyonlar devam ederken, Şırnak'ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde bulunan komando ve topçu birlikleri ile bölgeyi iyi bilen köy korucular PKK'lıların Kuzey Irak'a kaçmalarını engellemek için Hakkari sınırına kaydırıldı. İlçe merkezlerindeki birliklerden Kuzey Irak'ta topraklarındaki sıfır noktasına kaydırılan birlik terör örgütünün lojistik kamplarını top atışına tuttu.

Çembere alınan PKK'lılara yardıma gelmesi engellenen teröristlerin Kuzey Irak'ın iç kesimlerine kaçmaya başladıkları bölgeden gelen bilgiler arasında. Yerel kaynaklar helikopterin güvenlik desteği sağladığı operasyonlarda, F-16 tarafından daha önceden tespit edilen kaçış güzergahları da ağır topçu ateşi altına alındığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious