PKK'lılar birbirine girdi: 4 ölü

PKK'lılar birbirine girdi: 4 ölü.7540
  • Giriş : 29.04.2008 / 14:48:00

Terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Karayılan ve Suriyeli Fehman Hüseyin arasındaki liderlik kavgası sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

A.A muhabirinin güvenlik birimlerinden aldığı bilgiye göre, Suriyeli terörist Fehman Hüseyin'in talimatı doğrultusunda harekete geçen "Geli" kod adlı Cahit Işık'ın elebaşılığını yaptığı bir grup PKK'lı, 21 Nisan 2008 tarihinde, İran'ın Salmas alanındaki Aşnak köyünde pusu kurarak, örgütün İran'daki sözde sorumlularından "Roj-Zagros" kod adlı Şahbettin Kereman (35) ve üç adamı uzun namlulu silahlar taranarak
öldürüldü.

Terörist Murat Karayılan, örgütün İran'daki faaliyetlerini kontrol altına almak amacıyla, geçen ay "Roj-Zagros" kod adlı Şahbettin Kereman'ı bölgedeki kadroların başına getirmişti. Ancak bundan rahatsız olan "Dr. Bahoz" kod adlı Fehman Hüseyin'in, Salmas bölgesindeki adamları aracılığıyla Şahbettin Kereman hakkında "ajan-işbirlikçi"
olduğu yönünde propaganda yaptırıp, cinayet için ortam oluşturmaya çalıştığı kaydedildi.

Bu arada, "Roj Zagros" kod adlı teröristin ölümünün örgütte duyulması üzerine karşılıklı ajan suçlamaları telsiz anonslarına yansıdı.

"Suriyeli bu defa da gecikmedi", "Roj Zagros'u Geli öldürdü", "Eğer Roj Zagros ajansa, Geli en büyük ajan" şeklindeki anoslara Fehman Hüseyin'in adamları "Roj Zagros ajandı, cezasını buldu" diye karşılık verildiği kaydedildi.
Terör örgütü PKK'da, "Suriyeli-Türkiyeli", "Bingöllü-Urfalı", "dağ-şehir", "kadın-erkek" kadroları arasındaki hizipleşmenin yanı sıra örgüt yönetimi ve özellikle uyuşturucu ticaretinden sağlanan rantın paylaşımı konusunda terörist Murat Karayılan ile örgütün sözde "silahlı kanat sorumlusu" Suriyeli "Dr.Bahoz" kod adlı Fehman Hüseyin
arasındaki kavganın giderek derinleştiği ifade ediliyor.

Şahbettin Kereman'ın ölümünün İran'daki örgüt kadrolarında "şok etkisi yarattığı" ve örgütteki çok sayıda teröristin de "infaz" edilme korkusu yaşadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious