PKK'lılar birbirlerini ajanlıkla suçlayıp öldürüyorlar

PKK'lılar birbirlerini ajanlıkla suçlayıp öldürüyorlar.13672
  • Giriş : 25.02.2008 / 10:12:00

Mehmetçik PKK’nın geçiş yolu Zap’ı kontrol altına aldı, terör kampları bölme harekatıyla birbirinden koparıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çaresiz durumda kalan PKK’da teröristler örgüt içi çatışmaya girdi, ölen ve yaralananlar var

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK’ya karşı Irak’ın kuzeyine başlatılan kara harekatı giderek yoğunlaşıyor. PKK’lıları çembere alarak bölme harekatı uygulayan komandolar bu şekilde örgüte balyoz darbesi indiriyor. Helikopterlerle bir çok noktaya yeni birlikler indirilirken, örgütün lojistik desteğinin tamamen kesilmesi hedefleniyor. Komandolar, PKK’nın önemli geçiş yolu olan Zap boğazını tamamen kontrol altına aldığı öğrenildi.

HAKURK’A YÜRÜYORLAR

ŞİDDETLİ çatışmaların ardından ‘girilemez’ denilen Zap boğazını kontrol altına alan komandoların Haftanin ve Hakurk kamplarına yönelik takviye birliklerle yeni operasyona başladığı öğrenildi. Araziyi iyi bilen köy korucularının da destek verdiği operasyonlar Kuzey Irak’ın Amadiye, Zap vadisi, Kanimasi ve Çiyaye Reş bölgesinde yoğunlaştı. Yer yer çatışmaların devam ettiği bölgede komandolar helikopter desteği ile ilerlemesini sürdürüyor.

İÇ SAVAŞ BAŞLADI

GENELKURMAY Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, harekat bölgesindeki hassas kaynak istihbaratından elde edilen bilgilere göre örgüt içinde kanlı bir hesaplaşma başladı. Çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği belirlenirken, birbirlerini ajanlıkla suçlayan bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda çok sayıda teröristin öldüğü ve yaralandığı belirlendi.

5 CESEDİ TUZAKLADILAR

DÜN saat 16.00 itibariyle harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristlerin panik halinde güneye kaçmaya çalıştıklarını duyuran Genelkurmay, teröristlerin kaçarken çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzakladıklarını açıkladı. Açıklamada teröristlerin 5 cesedi tuzakladığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya çalıştığı ifade edildi.


Peşmerge kimliği çıktı

ÖLDÜRÜLEN bazı PKK’lıların üzerinde liderliğini Mesut Barzani’nin yaptığı Kürdistan Demokrat Parti bünyesinde bulunan peşmerge kimliği çıktığı iddia edildi.


Barzani’ye ince uyarı

GENELKURMAY Başkanlığı açıklamasında Barzani’ye de üstü kapalı ince uyarılar yapıldı. Kıstırılan teröristlerin Irak’ın güneyine kaçmaya çalıştıklarının altı çizilen açıklamada ‘Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK terör örgütü mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir’ denilerek TSK’nın beklentisi bir kez daha vurgulandı.


Uçaklar 63 hedefi vurdu

GENELKURMAY açıklamasında, Türk Hava Kuvvetleri’nin PKK kamplarına operasyon yaptığı vurgulandı. Harekat esnasında, bazı ağır silahlarla desteklenen terörist yuvalarının; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile kullanılamaz hale getirildiği ifade edilen açıklamada ‘Harekat ilerledikçe tespit edilen çok sayıda terörist barınma ve lojistik tesisi, içlerindeki silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahrip edilmiştir. Geçilen bölgelerde terörist altyapıyı teşkil eden doğal ve yapay tüm tesisler, kısa sürede yeniden onarılamayacak şekilde kullanılamaz hale getirilmektedir’ dendi. Uçakların 63 hedefi vurduğu bildirildi.


33 terörist öldürüldü

DÜN terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirildiği vurgulanan Genelkurmay açıklamasında ‘Bu teröristlerden 5’inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112’dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarları dahil değildir’ denildi. Dün 8 askerimizin de şehit olduğu ifade edilen açıklamada, bir helikopterimizin de bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğradığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious