PKK'lılar cenazede bile gösteri yapmaktan çekinmedi!

PKK'lılar cenazede bile gösteri yapmaktan çekinmedi!.14113
  • Giriş : 04.09.2007 / 19:32:00
  • Güncelleme : 04.09.2007 / 21:13:44

Siirt'in Pervari ilçesinde öldürülen teröristin Gaziantep'teki evinde düzenlenen taziye, terör örgütü PKK'nın gösterisine dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teröristin ailesine taziyeye gelen ve DTP'li oldukları iddia edilen grup, ölen terörist için şehit ifadesini kullandı, saygı duruşunda bulundu.

Siirt'in Pervari ilçesinde öldürülen 'Hebun' kod adlı terörist Müslüm Solmaz'ın anne ve babasının yaşadığı Gaziantep'in Nizip ilçesi Karşıyaka Mahallesi'ndeki evde taziye düzenlendi. Teröristin ailesine taziye ziyaretinde bulunmak isteyen ve DTP'li oldukları öne sürülen bir grup, çok sayıda araçla konvoy düzenledi. Araçlarla belirli bir süre ilerleyen grup, daha sonra yürümeye başladı.

Ellerinde bölücü başının fotoğrafları ile ölen teröristin fotoğraflarını taşıyan grup, terör örgütü PKK lehine sloganlar attı.

Terör örgütünün korsan gösterisine dönüşen yürüyüş sonunda terörist Müslüm Solmaz'ın ailesinin yaşadığı eve gelen grup, burada saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu sonrası yapılan taziye konuşmalarında ölen teröristler için 'şehitler' ifadesi kullanıldı.

Evin önünde bir süre PKK terör örgütü elebaşı lehinde sloganlar atan grup, daha sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious