PKK'lılar nasıl insanlıktan yoksun! Yürek dağlayan otopsi

PKK'lılar nasıl insanlıktan yoksun! Yürek dağlayan otopsi.16502
  • Giriş : 10.10.2007 / 11:26:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:13:15

Şehit askerlerin gözyaşları arasında yapılan otopsileri PKK’lılaın nasıl insanlıktan yoksun olduklarını gösteriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gabar'da şehit düşen askerlerin gözyaşları arasında yapılan otopsilerine katılan Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Aslan, PKK'lı kalleşlerin nasıl insanlıktan yoksun olduklarının anlaşıldığını anlattı.

Bir güvenlik yetkilisi de, timimizin 'Gabar aynası' denilen coğrafi oluşum nedeniyle pusuya düşmüş olabileceğini iddia etti.

TÜRKİYE, Şırnak'ın Gabar Dağı'nda pusuya düşürülüp şehit edilen askerlerine ağlarken, PKK'lıların şehit ettikten sonra da askerlerin gözlerine yakın mesafeden kurşun sıktıkları ortaya çıktı. Günlük arama-tarama faaliyetinden sonra üslerine dönülürken güvenlik nedeniyle geride 'artçı tim' bırakıldı. Diğer timler üslerine çekilirken, artçı tim pusuya düşürüldü. Yaklaşık 15 kişi olduğu tahmin edilen PKK'lılar, 13 askeri şehit etti. Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Aslan, "Şehitlerimizin her birinde en az 10 kurşun deliği vardı. Otopsileri gözyaşları içinde yapabildik" dedi. Otopside, PKK'lı kalleşlerin şehitlerimizin yanlarına gelip yarım-bir metre mesafeden gözlerine, alınlarının tam ortasına ateş ettikleri de anlaşıldı.

10 METRE İLERİSİ GÖRÜLMEZ

Güvenlik güçlerinden bir yetkili de, olayın yaşandığı bölgede 'Gabar aynası' denilen, parlaklığı yüzünden insanının önünü görmesini zorlaştıran bir coğrafi yapı bulunduğunu kaydederek, bu durumda insanın 10 metre ötesini görmekte bile zorlandığını söyledi. Gabar Dağı'nda yaklaşık 4 yıldır 'Hakkı' kod adlı İskan Akyüz liderliğinde 'kemikleşmiş bir PKK grubu' bulunduğunu belirten güvenlik yetkilisi, "Teröristler araziyi çok iyi bilmeleri nedeniyle güvenlik güçlerine önemli kayıplar verdirdi" dedi. Aynı bölgede geçen yıl da bir mevzi basılmış, 5 şehit verilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious