PKK'lılar silahlarını bırakarak kaçtı

PKK'lılar silahlarını bırakarak kaçtı.20188
  • Giriş : 11.05.2009 / 21:21:00

Bingöl'de güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK'lılar silahlarını bırakarak kaçtı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bingöl'ün Yedisu İlçesi ile Tunceli'nin kırsal kesiminde bir grup teröristin barındığı istihbaratını alan güvenlik kuvvetleri bölgeye karadan ve havadan operasyon başlattı.

Operasyonda kıskaca alınan ve güvenlik kuvvetleri ile çatışmaya girdikten sonra kaçan PKK'lı teröristlere ait 3 Kalaşnikof ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl, Yedisu İçesi ve Tunceli üçgeninde barınan bir grup terörist olduğu istihbaratı alan güvenlik kuvvetleri 3 gün önce bölgede operasyon başlattı. Yedisu İlçesi'nden bölgeye intikal eden güvenlik kuvvetlerine Bingöl 49'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler de havadan destek verdi. PKK'lı teröristlerin bulunduğu bölgeyi tamamen abluka altına alarak operasyonu sürdüren jandarma özel harekat komandoları ile 3 ayrı noktada sıcak çatışmaya girdikten sonra kaçtıkları belirtildi.

Çatışmanın yaşandığı bölgede arama- tarama faaaliyetleri yapan güvenlik kuvvetlerinin kan izlerini takip ederek operasyonu sürdürdüğü bildirildi. Çatışmada teröristlerden ölü ve yaralı olduğu, bunların sağ olan diğer teröristler tarafından kaçırıldığı belirtildi. Güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında sıcak çatışmanın yaşandığı bölgede yapılan detaylı arama sonucunda çok sayıda yaşam malzemesi ve 3 uzun namlulu silah ele geçirilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için kapsamlı operasyonlar yapıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*