PKK'lılar teker teker kaçıyor

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

PKK'nın dağ kadrosunda yer alan Van Çatak nüfusuna kayıtlı terörist C.T. bugün Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılarak tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

C.T. verdiği ifadede kendisi gibi çok sayıda kişinin terör örgütünden kaçmak için fırsat kolladığını belirterek, örgüt yöneticilerin kimsenin kaçmaması için örgüt üyeleri üzerinde baskı kurduğunu söyledi.

Terör örgütüne 2002 yılında katılan C.T., örgütün Kuzey Irak'ın Dohuk kentinde bulunan kamplarında silah eğitimi gördü. Teslim olan terörist, bugün Van Adliyesi'ne getirildi. Cumhuriyet Savcısı Metin Dikeç tarafından ifadesi alındıktan sonra Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen C.T. tutuklanarak cezaevine konuldu.

Terörist C.T., ifadesinde, "Terör örgütü büyük bir parçalanma içine girdi. Çok sayıda genç zorla örgütü kazandırılıyor. Örgüt içinde büyük huzursuzluk var. Çok kişi örgütten kaçmak için fırsat kolluyor. Örgütün başları kimsenin kaçmaması için kamptakileri büyük baskı altında tutuyor. Fırsat bulsalar diğerleri de benim gibi kaçıp teslim olmak isterler" dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious