PKK'lılar Türk lokaline saldırdı

PKK'lılar Türk lokaline saldırdı .4015
  • Giriş : 01.11.2007 / 09:28:00

Almanya'nın Köln kentinde Türk caddesi olarak bilinen Keup Strasse'de üç Türk lokali PKK'lıların saldırısına uğradı. Olayda 1 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay dün akşam 21.20 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleşti.

Maskeli 35-40 kişilik PKK'lı bir grup, Keup Strasse'de iki Türk lokali ile bir bahis bürosuna bildiri dağıtmak istedi. Buna karşı gelen lokallerin cam, kapı ve çay ocakları dağıtıldı.

Kafe Cengizhan'ın sahibi, akşam saatlerinde kahvehanesinde müşterileriyle oyun oynarken içeriye 3-5 kişinin girdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine bildiri dağıtmak istediklerini belirterek, "Bildiriyi okuyan ve bundan hoşlanmayan bir müşterimiz bildiriyi yumruğuyla sıkarak çöpe atmak istedi. Ondan sonra buna kızan PKK'lı gençler kahvehanemi yerle bir ederek kullanılmaza hale getirdi" dedi.

Grubun, Türkler aleyhine küfürler ettiğini belirten lokalin sahibi, "Bu pazar yapılacak olan teröre karşı hayır mitingi öncesi tansiyon yükseltmek istedikleri belli. Bu kahvehaneme daha öncede Atatürk posteri var diye saldırı olmuştu ancak bu kadar büyük ve tahribat hiç olmamıştı" diye konuştu.

Maddi zararın 5 bin euro civarında olduğu bildirilirken, saldırganların kaçarak izlerini kaybettirdikleri belirtildi.

Dağıtılan bildiride pazar günü yapılacak teröre karşı hayır mitinginde kürtler ve PKK aleyhinde bir slogan atılması halinde saldırı düzenleyecekleri ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious