PKK'lılar yol kapatıp polisi ve gazetecileri taşladı

PKK'lılar yol kapatıp polisi ve gazetecileri taşladı.5809
  • Giriş : 19.03.2008 / 21:52:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:00:58

Şanlıurfa’da izinsiz gösteri yapan grup, Apo posteri açtı, polis araçlarını ve gazetecileri taşladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde dün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 50-60 kişilik bir grup, lastik yakıp, taşlarla kurdukları barikat ile yolu trafiğe kapattı. Terör örgütü lehine sloganlar attı. Yüzlerini poşu ile gizleyen sözde PKK bayrağı ve Abdullah Öcalan posterlerini açan grup, dağılmaları uyarısında bulunan polislere de taşlarla saldırdı.

Şanlıurfa'dan takviye olarak çok sayıda polisin gittiği ilçede, saat 22.00'ye kadar süren eylem sırasında, polis göstericileri biber gazı ve panzerlerle tazyikli su sıkarak göstericileri dağıtmak istedi. Panzerlerin zarar gördüğü ve yaklaşık 4 saat süren korsan gösterinin ardından, göstericiler dağıldı.

Bu arada gazeteciler biber gazından etkilenirken, mahalledeki evlere sığınmak zorunda kaldılar. Mahalle halkının yardım ettiği gazeteciler ikinci darbeyi de göstericilerden aldı. Bölgeden çekilen polisin ardından göstericiler hızını alamayarak gazetecileri taşladı.

Olayları görüntülemek isteyen gazeteciler, göstericilerin taşlı saldırısına maruz kalırken, çevredeki vatandalar gazetecilere taş atan gruba tepki gösterdi.

Kamera kayıtlarını inceleyen polis, terör örgütü lehine düzenlenen eyleme katılan 30'un üzerinde kişinin kimliğini tespit etti.

Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, tespit çalışmalarının ardından kimliği belirlenen kişiler hakkında, 'Terör örgütü propagandası yapmak, suç ve suçluyu övmek, kamu malına zarar vermek, yürüyüş ve gösteri kanununa muhalefet' suçlarından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious