PKK'lılara ait döküman ve mazlemeler ele geçirildi

PKK'lılara ait döküman ve mazlemeler ele geçirildi.15086
  • Giriş : 21.07.2007 / 14:34:00

Güvenlik güçleri, Şırnak'ta yola döşenen patlayıcı maddeyi bularak imha etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruda, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde arama tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçleri tarafından dün sabah terör örgütü mensuplarınca yola döşenen patlayıcı maddenin bulunarak yerinde imha edildiği belirtildi.

Muş'un Malazgirt ilçesinde de terör örgütüne ait bir fotokopi makinası, 81 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ile çeşitli doküman ve muhtelif malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı dün Şırnak'ta ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinden çıkan malzemelerin fotoğrafını da yayımladı. Fotoğrafta, patlayıcı maddelerin patlatılmasında kullanılan cep telefonu ve araba uzaktan kumanda cihazları yer alıyor.

Dün Şırnak'ın Akçay bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda, iki terörist ile birlikte 2 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 25 adet mermi, 4 adet el bombası, 4 kilogram patlayıcı, 1 adet patlayıcı düzeneği, 2 adet araba uzaktan kumandası, 2 adet cep telefonu düzeneği, 16 adet pil, 1 adet elektrik ölçme cihazı, 9 adet fünye, 10 metre kablo, 1 adet MP3 çalar, şırınga ve ilaç, 1 adet el feneri, 1 adet fotoğraf makinesi, 3 adet sırt çantası, 1 adet panço ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious