PKK'lılara çağrı: Devletin şefkatli ellerine teslim olun

PKK'lılara çağrı: Devletin şefkatli ellerine teslim olun.10447
  • Giriş : 20.12.2007 / 11:03:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 11:07:20

Adalet Bakanı Şahin, PKK'lıları bahsederek, "Gelsinler devletin şefkatli ellerine teslim olsunlar" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Şahin, bölücü terör örgütü ve mensuplarının herhangi bir hedefinin olmadığını belirtti ve çağrıda bulundu.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla Antalya'nın Alanya ilçesine geldi. Bayram namazını Emine Özmüftüoğlu Camii'nde kılan Bakan Şahin, cami çıkışında halk ve basın mensupları ile bayramlaştı. Bakan Şahin, cami çıkışında elini öpen küçük çocuklara ise 5'er YTL bayram harçlığı verdi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şahin, bütün Müslüman aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, bölücü terör örgütü ve mensuplarının herhangi bir hedefinin olmadığını belirterek, "Gelsinler devletin şefkatli ellerine teslim olsunlar." dedi.

Bayramın ülkede esasen var olan birliği beraberliği dayanışmayı daha da arttırmasını dileyen Şahin, "Bugüne kadar tabi ki ülkemizin çeşitli sorunları olmuştur. Bu sorunların aşılmasında da bu mübarek günlerin ve bayramların büyük rolü olmuştur. Bu bayramın tüm insanlarımızın huzuruna ve barışına vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teröristlere 'Kucağımıza gelin' demişti. Sizin bir çağrınız var mı?" sorusu üzerine Bakan Şahin, şu cevabı verdi: "Tabi bu dileklere katılmamak mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti devleti ile mücadele ederek onunla onun güvenlik güçleri ile savaşarak bölücü terör örgütü ve mensuplarının amaçlarına ulaşamayacaklarını anlamalarını diliyorum. Bayramın kendilerinde böyle bir düşünceyi artırmasını temenni ediyorum. Çünkü bu topraklarda ana dili ne olursa olsun her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı birinci sınıf vatandaştır. Her türlü haklardan yararlanmaktadır. Allah'a şükür başka neyimiz eksik ki devlet mücadelesi yapıyorsunuz." diye konuştu.

'EN SON ÇIKAN TOPLUMA KAZANDIRMA YASASI'NDAN BİN 685 KİŞİNİN YARARLANDI'

Şu ana kadar devletin 8 defa 'Topluma Kazandırma Yasası' çıkardığını hatırlatan Bakan Şahin, en son çıkan Topluma Kazandırma Yasası'ndan bin 685 kişinin yararlandığını kaydetti.

'Devletiniz bu kişilere bugüne kadar defalarca el uzattı' diyen Şahin, "Hala devletimiz bu kişilere kucak açıyor. Bakın hala bu imkan var. Hala Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesi pişman olup geri dönenlerle ilgili imkan sağlıyor. Onları bu sevdadan vazgeçmeye davet ediyor. Çünkü ulaşabilecekleri herhangi bir hedef yok. Bunlar da bunu görüyorlar, vazgeçsinler. Gelsinler devletin şefkatli ellerine teslim olsunlar. Analarına, babalarına ve yakınlarına kavuşsunlar. Gerçekten bu ülkenin vatandaşı olarak bu ülkede huzur içerisinde yaşamayı yeğlesinler. Bu çağrımı buradan tekrarlıyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious