PKK'lılarla Mehmetçik çatıştı: 1 korucu şehit oldu!

PKK'lılarla Mehmetçik çatıştı: 1 korucu şehit oldu!.14250
  • Giriş : 24.05.2008 / 15:31:00
  • Güncelleme : 24.05.2008 / 16:09:04

Genelkurmay, 1 köy korucusunun şehit olduğunu 1 köy korucusunun da yaralandığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı, Van’ın Çatak ilçesinde dün PKK’lılarla girilen çatışmada bir Geçici Köy Korucusunun şehit olduğunu, bir Geçici Köy Korucusunda yaralandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Terörle Mücadele” başlıklı duyuruya göre, Van’ın Çatak ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti sırasında, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşıldı. Teröristler tarafından açılan ilk ateş sonucu bir Geçici Köy Korucusu şehit oldu, bir Geçici Köy Korucusu yaralandı. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensubu iki teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrasında, bölgede yapılan arama ve tarama faaliyetinde; teröristlere ait iki adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 170 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği mermisi, dört el bombası, bir adet dürbün, bir adet el telsizi birlikte çeşitli örgütsel doküman ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarına ait muhtelif gıda maddesi ile birlikte çeşitli örgütsel doküman ele geçirildi.

Şırnak’ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış, 10 kilogram C4 ve TNT karışımı kullanılarak hazırlanmış, bir adet patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious