PKK'nın 110 kilo patlayıcısı ele geçirildi

PKK'nın 110 kilo patlayıcısı ele geçirildi.16575
  • Giriş : 14.03.2009 / 15:24:00

Diyarbakır'ın Silvan ve Dicle ilçesi kırsal kesiminde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda, PKK terör örgütüne büyük darbe indirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'ın Silvan ve Dicle İlçe kırsal kesiminde arazi arama ve tarama faaliyetleri yapan güvenlik güçleri, terör örgütüne ait sığınaklarda C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış 110 kilo patlayıcı ele geçirdi.

Yüzlerce askerin katıldığı operasyonda terör örgütüne ait sığınaklarda C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan 110 kilo patlayıcı ve çok miktarda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Doğu ve Güneydoğu'da PKK terör örgütüne yönelik sürdürdüğü hava destekli operasyonlar aralıksız sürerken, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan bir mağara içerisinde bir M-16 piyade tüfeği şarjörü ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilirken, Dicle ilçesinde yapılan arazi taramasında örgüte ait sığınaklarda , terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış 110 kilo patlayıcı madde ele geçirdi. Sığınakta, 2 kaleşnikof piyade tüfeği, 32 kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, 5 kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Ele geçirilen patlayıcı madde kontrollü bir şekilde imha edilirken, bölgede operasyonların devam edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*