PKK'nın amacı OHAL'i getirmek

PKK'nın amacı OHAL'i getirmek.10785
  • Giriş : 04.11.2008 / 21:36:00

Muhsin Yazıcıoğlu çok sert çıktı: 'Van'a gelmek demek filanın Kudüs'e gelmesi demektir' tabiri tam bir ihanettir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muhsin Yazıcıoğlu çok sert çıktı: Bu bayrakta hepimizin kanı var, bu ezanlar bizim ezanlarımız, bu devlet bizim kurduğumuz devletimiz. Bu tam bir ihanettir. 'Van'a gelmek demek filanın Kudüs'e gelmesi demektir' tabiri tam bir ihanettir.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır. Kürtlere en büyük zararı PKK vermiştir'' dedi.

Yazıcıoğlu, Enerji Otel'de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partisinin 9 Kasım günü, 7. Olağan Büyük Kongresini toplayacağını anımsatan Yazıcıoğlu, burada ''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının özgürlüğünü ve güvenliğini artıracak ve refahını yükseltecek bir program (GÖR) açıklayacaklarını'' belirterek, tüm vatandaşları kongreye davet etti.

Toplantıda soruları da yanıtlayan Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtiçi geziye çıkmasının doğal, ancak bu doğallık içindeki anormalliğin, DTP'li yöneticilerin açıklamaları olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, ''DTP'den yapılan açıklamalar, cüretkarlığın artık son noktaya geldiğini gösteriyor'' diye konuştu.

Bölgede yaşananların Kandil'de yapılan kongrede alınan kararların uygulaması olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, şunları söyledi: “Belli şehirler oluşturulmak ve belli şehirlere belli kimlikler yüklenmek isteniyor. Buna hiçbir zaman müsaade edemeyiz. Kimse buna müsaade edemez. Erzurum ne kadar Türk'se, Sivas da o kadar Türk'tür, Diyarbakır ne kadar Türk'se Trakya'da Tekirdağ da o kadar Türk'tür. Tekirdağ ne kadar Türk'se Diyarbakır da o kadar Türk'tür. Diyarbakır ne kadar Kürt'se Mersin de o kadar Kürt'tür, Sivas da o kadar Kürt'tür. Biz hep beraberiz. Kürt-Türkmen, Laz-Çerkez biz kardeşiz, aynı kıbleye dönmüşüz, aynı secdeye baş koymuşuz, aynı kitaba bağlıyız. Bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu bayrakta hepimizin kanı var, bu ezanlar bizim ezanlarımız, bu devlet bizim kurduğumuz devletimiz. Bu tam bir ihanettir. 'Van'a gelmek demek filanın Kudüs'e gelmesi demektir' tabiri tam bir ihanettir. Onun için bunu bir strateji olarak görüyorum. PKK'nın hedefi, zorla OHAL'i çıkartmak, sonra sıkıyönetimin gelmesini sağlamak, ardından yasakların derinleşmesini sağlamak, acıları artırmak ve istikrarsızlığı yoğunlaştırmaktır.

PKK bundan besleniyor ama önümüzdekini sadece PKK olarak görürsek yanılırız. Yıllardır mücadele edilen PKK değil, PKK bir Kürt hareketi değil, PKK Kürtlerin hak ve hukukunu savunan bir örgüt değildir. PKK, emperyalizmin bölgedeki maşası, emperyalist güçlerin bölgemizde istikrarsızlık oluşturmak için kullandığı bir paçavradır ve PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır.

Kürtlere en büyük zararı, en büyük ihaneti PKK vermiştir. Yaylasını terk ettirmiştir, toprağından koparmıştır, insanlarını aç ve sefil bırakmış, çocuklarını dağlara götürmüş, kardeşlik hukukunu bozmuş, düşmanlık tohumu ekmiştir.”

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, ''PKK terör örgütü ile Ergenekon yapılanması arasında size göre bir ilişki var mı?'' şeklindeki bir soruya ise ''Türkiye'de terör örgütlerini durdurmak ve dağıtmak maksadıyla da olsa devletin içerisinde bir takım unsurların bu örgütlerle çok yakın ilişki kurduğu ve onların içinde yeni yapılanmalar oluşturmaya çalıştığı anlaşılıyor. Ama bu yöntem terör bitirmeye değil terörün artmasına neden olmuştur. Buradan baktığınızda, PKK ile Ergenekon organizasyonu arasında ilişki var mı? Herhalde Ergenekon organizasyonu içerisinde çok önemli bir figür olan bir partinin genel başkanının, Bekaa Vadisi'nde kendi askerlerini denetler bir edayla yaptığı denetimler hafızamızda hala duruyor'' yanıtını verdi.

Doğalgaz zammını silahsız teröre benzetti

Açıklamasında doğalgaza yapılan yüzde 22,5'luk zammı eleştiren Yazıcıoğlu, zammı “silahsız terör” olarak nitelendirdi. Yazıcıoğlu, hükümetin ekonomi politikalarına da eleştirerek, yanlış yaptırımlarla bağımlılığın artırıldığını kaydetti. Doğalgaza ve elektriğe yapılan zamla memura yapılan zam arasında uçurumlar olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, “Kaşıkla dağıtıp, kepçeyle aldılar” dedi.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*