PKK'nın başı kesildi

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Fransa’da PKK’ya karşı düzenlenen operasyonun sonucunda 13 PKK’lının gözaltına alınması ile örgüte darbe vurulduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransız Le Figaro gazetesinde Fransa’da gözaltına alınan kişilerin Fransız iç istihbarat örgütü DST tarafından muhbir olarak kullanıldığını belirtirken, 13 kişinin göz altına alınması ile "PKK’nın başının kesildiğiöni yazdı.

İSİMLERİ TERÖR LİSTELERİNDE
PKK’nın üyesi olduğu öne sürülen kişilerin isimlerinin AB ve ABD’nin terör listelerinde yer aldığını belirten Le Figaro, DST’nin göz altına alınan PKK militanlarını koruduğunu yalanlarken göz altına alınan militanların bazılarının düzenli bir biçimde, en az ayda bir Fransa’da toplanan fonlar ve PKK’nın ülkedeki örgütlenmesine ilişkin olarak DST’ye bilgiyi aktardıkları yolundaki haberleri ise yalanlamadığına dikkat çekti.

Le Figaro, DST tarafından yapılan açıklamada DST’nin idare polis çalışmaları çerçevesinde siyasi mülteciler ile temas içinde olduğunu belirttiğini ancak "süpheli hiç bir faaliyete göz yulmadığı" ifade edildiğini bildirdi.

PKK’NIN KASASI
DST’nin temas içinde olduğu PKK’lıların arasında İnterpol tarafından aranan ve Avrupa’da PKK kasası olarak bilinen Nedim Sellem’nin bulunduğa işaret eden gazete, Sellem’in Türkiye’de 15 kişiyi öldürdüğü sanıldığını kaydetti. Gazete, Belçika’da gözaltına alınan Canan Kurtyılmaz’ın isminin de terör listesinde bulunduğunu, Türkiye’de de aranan Kurtyılmaz’ın örgütün önde gelenlerden biri olarak tanındığını vurguladı. (ANKA)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious