PKK'nın evrakçısına hırsızlık suçlaması

  • Giriş : 01.07.2007 / 13:03:00

Bünyamin K., derme çatma bürosunda sahtecilik yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'da yapılan uygulamalar sırasında yakalanan kişilerin, üzerlerinde ele geçirilen sahte kimlik ve belgeleri Fatih'te bir kişiden aldıklarını söylemeleri üzerine polis harekete geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yakalanan kişilerin verdikleri bilgiler doğrultusunda polis, Fatih'te faaliyet yürüten sahte belgeciyi aramaya başladı.

Hamami Muhittin Mahallesinde yarı bodrum bir daireyi belirleyen polis, yaptığı baskın sırasında bu dairenin giriş kısmının, kapısına "Kimlikleriniz PVC yapılır, Fotokopi çekilir" yazılarak büro gibi kullanıldığını belirledi. Büroda yapılan aramalarda toplam 80 kalem sahte sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, silah taşıma ruhsatı, araç ruhsatları, değişik kurumlara ait diplomalar ve 22 adet kaşe, vergi makbuzu, rulo halinde hologram, mengene ve matbaa makinalarının ele geçirildiği öğrenildi.

Büronun sahibi Bünyamin K. (41), gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Hakkında yapılan sabıka kaydı ve güvenlik kontrolü sırasında bu kişinin daha önceden "terör örgütü PKK üyesi olmak, örgüt üyelerine sahte kimlik ve belge hazırlamak" suçlamasıyla polis kaydı bulunduğu iddia edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Bünyamin K., Fatih Adliyesi'ne çıkarılırken, büroda ele geçirilen sahte belgelerin, kriminal incelemesinin halen devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious