PKK'nın gençlik kolları başkanı DTP'nin başkanı oluyor

PKK'nın gençlik kolları başkanı DTP'nin başkanı oluyor.14143
  • Giriş : 08.11.2007 / 12:01:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:40:38

DTP’ ye genel başkan adayı olan isim daha önce PKK’nın gençlik kolları başkanlığı yapmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK'nın eski gençlik kolları başkanı olan ve bu konuda 19 yıl mahkumiyet alan Nurettin Demirtaş DTP' ye Genel Başkan oluyor.

Terörist başı Öcalan'ın gözdeleri olan ve söylemleri ile kamuoyunda tartışmalar yaratan Demirtaş kardeşlerden 35 yaşında olan Nurettin Demirtaş, partide örgütten sorumlu eş başkan yardımcılığından partinin başına getiriliyor.
34 yaşındaki kardeşi Av. Selahattin Demirtaş ise TBMM'de milletvekili ve partinin grup başkan vekili.

TDKB ÜYESİ PKK GENÇLİK BAŞKANI

Sık sık terörist başı Öcalan'ın devlet tarafından dinlenmesi ve yapılacak barış projesinin dışında tutulmamasını isteyen ayrıca dağdaki PKK'lı teröristlere “Kardeşlerimiz”, ' 10 evladımızın üstüne binlerce kişi gönderiliyor, bumu delikanlılık-kahramanlık' diyen Nurettin Demirtaş ve Selahattin Demirtaş kardeşler geçmişte terör örgütü üyesi olmaktan ve terör örgütünü övmekten dolayı hapis cezaları almışlar.

Daha önceleri TDKB (Türkiye Devrimci Komünistler Birliği) üyesi olmaktan Ankara Devlet Güvenlik mahkemesi tarafından 1998 yılında 3 yıl 9 ay ceza alan Nurettin Demirtaş; PKK 'nın gençlik kolları başkanı olma suçundan dolayı İzmir Devlet Güvenlik mahkemesi tarafından 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmış.

Nurettin Demirtaş 10 yıl yatıp cezaevinden çıktıktan sonra DTP'de aktif görev aldı. Hatta Demirtaş Ahmet Türk'ün genel başkanlıktan bağımsız milletvekili adaylığı istifasından sonra da eş başkanlığa getirildi.

Milletvekili Selahattin Demirtaş ise TBMM'ne girmeden önce 3 dönem İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şube başkanlığı yapmış ve Roj TV'de terör örgütü PKK'yı övmesinden dolayı 2,5 yıl ceza almış.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious