PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bombalandı

PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bombalandı.9205
  • Giriş : 17.01.2008 / 22:13:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 02:13:41

Öcalan'ın en gözde kamplarından biri olan Hakurk Kampı yerle bir edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği kapsamlı hava operasyonunda yerle bir edilen Hakurk Kampı, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın en gözde kamplarından biriydi.

Kamp, PKK’nın Türkiye’ye yönelik gerçekleştirdiği terör saldırılarının da önemli çıkış noktalarından birisi olarak biliniyordu. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarından önceki istihbarat raporlarında Hakurk ve civarındaki diğer kamplarda 500’e yakın teröristin hareketlilik halinde olduğu bilgileri vardı. Kamp, etrafına yerleştirilmiş 25’e yakın Rus yapımı 14.5 milimetrelik Doçka marka uçaksavarla korunuyordu. Son operasyonda teröristler yerlerinden kımıldayamadığı gibi uçaksavarlar da imha edildi. Ayrıca kamp yakınlarındaki Kenicenge’de tam donanımlı hastane olarak kullanılan ve doktorlarında bulunduğu bir mağara da yerle bir edildi.

CUDİ’DE OPERASYON

Dün sabah, bir grup teröristin Cudi Dağı’nda bulunduğu istihbaratı alınması üzerine bölgede hem karadan, hem de havadan operasyon başlatıldı. Şırnak’ın Cizre İlçesi’ndeki Tank Taburu’ndan da bölgedeki stratejik noktalara sevkiyat yapılıyor.

Washington yolcusu

GENELKURMAY İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, önceki günkü Bağdat ziyaretinin ardından bu ayın sonuna doğru da ABD ile yapılacak yüksek düzeyli savunma grubu toplantıları için Washington’a gidecek. Saygun’un hem Pentagon hem de Ulusal Güvenlik Konseyi’nin önde gelen isimleriyle yapacağı görüşmelerde, PKK’ya karşı bundan sonra atılacak ortak adımların belirlenmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious