PKK'nın Kandil'de eğitilen keskin nişancısı yakalandı!

PKK'nın Kandil'de eğitilen keskin nişancısı yakalandı!.13187
  • Giriş : 15.01.2008 / 23:00:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 23:03:45

PKK'nın suikast için İstanbul’a gönderdiği Tahsin Uray kanas marka silahı ile birlikte yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

PKK’nın üst düzey bir siyasetçiye suikast düzenlemesi için Kandil’den İstanbul'a gönderdiği Tahsin Uray, kanas marka suikast silahıyla birlikte yakalandı. Kandil Dağı’nda bomba, sabotaj ve suikast eğitimi alan Tahsin Uray’ın üzerinden ağabeyi Vedat Uray’a ait sahte kimlik çıktı. PKK suikastçısı Tahsin Uray’a yardım-yataklık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 1'i kadın 6 kişi çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK'NIN SUİKAST TİMİ YAKALANDI

Bölücü terör örgütü PKK'nın bombalama eylemleri için gönderdiği militanların ard arda yakalanması üzerine konsept değişikliğine gittiği belirlendi. Yaklaşık iki ay önce istihbarat birimlerine gönderilen “PKK eylemlerinde konsept değişikliğine gitti, büyük şehirlere suikast timi gönderdi” yönündeki rapor polisi alarma geçirdi. Polis, Kandil’de bombalama, sabotaj, suikast ve istihbarat konularında eğitim alan militan grubunun İstanbul’a geldiğini belirledi. Devletin zirvesinde önemli konumlarda bulunan bir siyasetçiye suikast düzenleyeceği belirtilen PKK'lıların yerini tespit eden polis operasyon için düğmeye bastı.

Yaklaşık bir aylık teknik takibin ardından suikast timinin Ümraniye’de bir hücre evinde kaldığı belirlendi. Hücre evine yapılan baskında ağabeyi Vedat Uray’ın kimliğini taşıyan Tahsin Uray, kanas marka silahı ile birlikte yakalandı. Tahsin Uray’ın iki ay önce PKK tarafından Kandil’den gönderildiği belirlendi.

7 ÖRGÜT MİLİTANI DAHA GÖZALTINA ALINDI

PKK suikastçısına yönelik operasyonun ardından Bağcılar ve Küçükçekmece’de de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda Tahsin Uray’a yardım-yataklık yaptıkları belirlenen 1’i kadın 6 örgüt militanı daha yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious