PKK'nın kullandığı 4 köprü vuruldu

PKK'nın kullandığı 4 köprü vuruldu.7559
  • Giriş : 21.02.2008 / 23:05:00

7 saat süren bombardımanın sonuçları gelmeye başladı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak'ın kuzeyinde bulunan terör örgütü PKK'nın bulunduğu Amedi Harkuk ve Kandil civarlarında Türk uçakları ile topçu atışlarından sonra bölge ile irtibatı sağlayan 4 köprünün de vurulduğu belirtildi.

Bugün Irak'ın Kuzeyi'nde bazı bölgelerin bombalanmasıyla ilgi detaylar gelmeye başladı. Türk savaş uçakları tarafından saatlerce bombardıman altına alınan bölgede, Amediye kasabasına bağlı Sidekan ile Mark bölgesinde iki köprüyü yerle bir edildi.

Öğleden sonra Türk savaş uçakları ve topçu birlikleri Amediye kasabasına bağlı Banya Keru, Piherça, Metin ve Çiyaye bölgelerini yoğun bombardıman altına aldı. Türk bombardımanı sonucu sınır bölgesindeki Amediye'ye bağlı Avmarge, Sidekan'a bağlı Fidan ile Sersener mıntıkasında Mark köprülerinin yıkıldığı, bölgeden alınan haberler arasında.

Haberlere göre, sınır bölgesi tam 7 saat yoğun bombardıman altına alındı ve bu bombardıman bölgeye yakın noktalarda duyuldu. Türk savaş uçaklarının Irak'ın Kuzeyi'ndeki bombardımanı akşam saatlerine kadar devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious