PKK'nın kundakçıları İzmir'de yakalandı

PKK'nın kundakçıları İzmir'de yakalandı.11280
  • Giriş : 12.07.2008 / 16:29:00

İzmir'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, araç kundaklama eylemlerine karışan ve yeni kundaklama eylemleri hazırlığı içinde olan ikisi üniversite öğrencisi 6 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Operasyonda, daha önce kundaklama eylemlerine katıldığı iddiasıyla aranan 1 kişi de yakalandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır'da geçtiğimiz haziran yaında terör örgütü PKK sempatizanları tarafından yapılan konferans sonrasında, örgüt elemanlarının özellikle İzmir'de araç, işyeri ve kamu binalarının kundaklanması yönünde talimat verdiğini belirledi.

Terör örgütünün kundaklama olaylarında İzmir'de başarılı olamadığı, bunun sonucunda Dicle Üniversitesi öğrencisi Ş.K.'nın (23) Diyarbakır'dan İzmir'e gönderilerek özel ekip kurmasının istendiği ve bu ekibin de kundaklama olayları yapacağı bilgisine ulaşan polis harekete geçti. Terör örgütünün Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi adlı oluşumunun Ege Bölges Sorumlusu olduğu iddia edilen Ş.K.'yı Diyarbakır'dan İzmir'e gelene kadar izleyen ve takipte tutan polis, zanlının Buca'daki bir evde kaldığını belirledi.

Ş.K.'nın elebaşılığında toplanan 6 kişi, kundaklama eylemleri için Buca ilçesindeki evde onlarca molotof kokteyli hazırladı. Polis, 6 kişinin ikişer kişiden 3 gruba ayrıldığını, her grubun ayrı bölgelerde kundaklama eylemleri yapacağını tespit etti. Polis, kundaklama yapmak için evden çıkan üç kişiyi üzerlerindeki 9 adet molotof kokteyli ile birlikte suçüstü yakaladı. Buca'daki eve baskın düzenleyen polis Ş.K.'nın yanısıra, G.A. (20), Ege Üniversitesi öğrencisi A.K. (18), N.D. (20), B.D. (22), R.Ş. (22)'yi gözaltına aldı. Evde yapılan aramada molotof kokteyli hazırlamakta kullanılan çok sayıda boş şişe, benzin, örgütsel dökümanlar ve CD'ler ele geçirildi. Polis ayrıca, daha önce Buca ilçesinde araç kundaklama olaylarına karıştığı için arandığı iddia edilen E.G.'yi de (22) yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 7 zanlı adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*