PKK'nın morali bozulmuş: "psikolog gönderin"

PKK'nın  morali bozulmuş:
  • Giriş : 24.12.2007 / 19:30:00

Türk ordusunun havadan vurduğu Kandil’de moraller bozuk.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaşadıkları korkudan psikolojisi yerle bir olan teröristlerin örgütten kopmasını engellemek için Kandil’e Suriyeli iki psikolog çağrıldı. 16 Aralık’tan bu yana sesi çıkmayan örgütün elebaşları ise, yakalanma korkusu nedeniyle telsiz ve telefon kullanmıyor

16 Aralık’ta gerçekleştirilen hava harekatının ardından PKK’lı teröristlerin morali bozuldu. Türk ordusunun PKK kamplarını yerle bir etmesiyle beraber teröristlerin uçak sesinden korkar hale geldiği, bunun üzerine örgütün elebaşlarından Bahoz Erdal kod adlı Feyman Hüseyin’in Suriye’den örgüt üyesi olan iki psikoloğun kampa getirilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

TELSİZLER KAPALI

Bahoz Erdal’ın psikolog istediğine dair bilgi Türkiye’nin eline ulaşınca, uluslararası diplomasi de devreye sokuldu. Türkiye, Suriye makamlarını uyardı ve Irak-Suriye sınır bölgesinde yaşanabilecek sızmalara karşı dikkatli olunması istendi. Hava harekatı sonrasında Şırnak sınır bölgesinde teslim olan iki PKK’lının ifadelerine göre PKK yönetimi iletişimi artık kuryeler vasıtasıyla gerçekleştiriyor. Başta Murat Karayılan, Cemil Bayık olmak üzere elebaşları, telefon ve telsiz kullanmayı kesti.

DİLLERİ DE FARKLI

Örgütteki Türkiyeli ve Suriyeli teröristlerin farklı lehçelerde konuşmaları nedeniyle iletişim sorunu yaşanıyor. Operasyon sonrası, iletişim daha da önemli hale geldiği için Türkiyeli teröristler Türkiye sınırında, Suriyeliler iç bölgelerde görevlendirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious