PKK'nın önemli isimlerinden birisi öldürüldü!

PKK'nın önemli isimlerinden birisi öldürüldü!.19545
  • Giriş : 23.06.2008 / 02:51:00

Öldürülen 3 teröristen birinin, örgütün Erzurum-Bingöl sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güvenlik güçlerinin Bingöl kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonlarda öldürülen 3 teröristen birinin, örgütün Erzurum-Bingöl sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

Terör örgütü, Bingöl'ün Yayladere ilçesi kırsalında öldürülen 3 teröristin kimliklerini açıkladı. Örgüt, Avareş Fırat kod adlı Ali Çelik, Cemil Çatak kod adlı Kamil Ogün ve Eylem Dağlı kod adlı Nihayet Kaya'nın öldüğünü duyurdu. Diyarbakır, Hakkari ve Van doğumlu olan teröristlerle ilgili dikkat çekici bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

Geçen hafta öldürülen 3 teröristten Avareş Fırat kod adlı Ali Çelik'in, örgütün sözde Erzurum-Bingöl bölge sorumlusu olduğu belirlendi. Terör örgütünün Türkiye'deki önemli isimlerinden biri olduğu ifade edilen Çelik'in, Diyarbakır, Tunceli, Karadeniz, Kuzey Irak ve İran'da birçok kanlı eyleme katıldığı dile getiriliyor. 1963 Diyarbakır'ın Dicle ilçesi doğumlu olan Çelik'in 1992 yılında terör örgütüne katıldı.

1982 Van doğumlu Cemil Çatak kod adlı Kamil Ogün ise 1999 yılında İstanbul'dan terör örgütüne katıldı. Hakkari 1984 doğumlu Eylem Dağlı kod adlı Nihayet Kaya da, 2002 yılında memleketinden örgüte katılmış.

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde 14 Haziran günü güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit olmuş, 3 asker de yaralanmıştı. Çatışmada 3 terörist ise ölü olarak ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious