PKK'nın planı gündüz saldırmak değilmiş!

PKK'nın planı gündüz saldırmak değilmiş!.22274
  • Giriş : 14.10.2008 / 07:00:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 23:53:47

Aktütün'de gazi olan Adıyamanlı er o günü anlattı. Amaçları gece saldırmakmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan hain saldırıda yaralanan Adıyaman'lı er Okan Özalp, memleketinde alkış ve gözyaşlarıyla karşılandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan hain saldırıda sol koluna şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu yaralanan ve Adıyaman'ın Besni ilçesinde ikamet eden Jandarma er Okan Özalp, havaalanında protokol üyeleri ve yakınları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Okan Özalp'a, havaalanından Besni İlçe merkezinde kadar uzun bir araç konvoyu eşlik etti. Okan Özalp evinin önünde Besni'li vatandaşlar ve yakınları tarafından alkış ve gözyaşları ile karşılandı. Özalp için kurban kesildi. Kesilen kurbandan akıtılan kanı, gazi Okan Özalp'in alnına sürüldü. Hain saldırı sonucu yaralanarak Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan ve tedavisi yapıldıktan sonra evine dönen Aktütün gazisi Okan Özalp, ailesi ile hasret giderdikten sonra Aktütün'de yaşanan saldırıları ve çatışmaları anlattı.

Türk bayrağı asılı evleri ziyaretçi akınına uğrayan Özalp ailesi, ilk kez bir gazi verdi. Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ali Osman Salık ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şubesi Başkanı Süleyman Bayır'da önceki gün gelen Aktütün gazisini evinde ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ali Osman Salık, Vatanın en ücra köşesinde Türk bayrağını dalgalandırmak ve vatanı korumak için görev yaparken yaralanan askerlere teşekür borçlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"O da biliyor ki orada beklerken yalnız değildi. Çünkü oradaki temsil ettiği görev Türkiye Cumhuriyeti bayrağını ve vatanını temsil ediyordu. Onu korumak içinde oradaydı. O bayrağın ifade ettiği her şey onun arkasındaydı. Ama 24 saat orada olması mümkün değil. Gerektiğinde lazım olduğunda hepsinin de geldiğini gördü. Yani Türkiye Cumhuriyeti gerektiğinde Türkiye'nin en uç noktasında olabilmiştir. Topuyla uçağıyla silahıyla. Ve bu mücadele her zaman devam edecek.  Bu mücadele emeği geçen herkes bu inancı bu gücü biliyor. Terör en büyük acımız. Terör çok acımasız. İşte Okan kardeşimiz o en büyük acıyı yerinde yaşadı. Orada bir zat arkadaşları ve yanındakiler şehit oldu. Hepsini gözleriyle gördü, yaşadı. Sanal ortamda değildi. Gerçek bir ortamda yaşadı. Bütün bunları yaşarken de tek bir amacı vardı. O vatan toprağını hiçbir şekilde düşmana çiğnetmemek. Bulunduğu yeri en iyi şekilde korumak. Bunu başardı ve yaptı. Şimdi onun gurunu taşıyor. Onun yarası, yaralanması Türkiye Cumhuriyeti de bunun tescilini yapacaktır. Beratı, hakkı gerekli yasal işlemi gerekli düzenlemeleri mutlaka yapacaktır. Daha sonrada bunu gururla her zaman taşıyacaktır. İzde kalsa yarası yada belgesi de olsa ömür boyu yaşayacak. Hatta kendinden sonrakilere de gururla anlatacaktır. Ben bu vatan için millet için gittim. En uzak yerde mücadelemi verdim ve yaralandım. Bu şekilde de hizmet yaptım diye anlatacaktır. Hizmet bitti mi bitmedi. Şuan da da devam ediyor. Belki askerliği bitecek ama başka alanlarda da hizmeti devam edecek. Bizler hepimiz bu ülkede yaşayanlar olarak Okan ile ailesi ne kadar gurur duysak azdır. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Bundan sonraki yaşamında mutlu olmasını başarılı olmasını ve aynı şekilde vatan için hizmetlerine devam etmesini diliyoruz."

Aktütün karakoluna yapılan saldırıyı nefretle kınadığını söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şubesi Başkanı Süleyman Bayır ise, 17 şehit ve 21 yaralı verdiklerini ifade ederek, "Bizler, 19 Eylül 1921 de Atatürk'ümüzün gazilik unvanını almasıyla birlikte o yolu takip ediyoruz. Aradan 87 yıl geçmesine rağmen Türk halkı gazi olmak, ister şehit olmak ister. Okan kardeşimiz Aktütün karakolunda yaralamıştır. Kendisine acil şifalar dileriz. Şehit olanlara Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk milleti var olduğu sürece birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olduğu sürece bu vatan ne bölünür ne de parçalanır. Bu hain dediğimiz terör örgütü Türk, Kürt demeden din, dil, ırk demeden bunlar herkesi katlediyor. Bunların hedefi nedir. Bunlar kimin yandaşı. Bunlar neden böyle yapıyor. Askerlerimizi götürüm orada haince kıyıyor ve saldırıyorlar. Ben nefretle kınıyorum"dedi.

"HERKES RAHAT OLSUN YİNE SINIRLAR GEÇİLMEDİ"

Adıyaman gazisi Okan Özalp ise, öncelikle şehit olan arkadaşlarını rahmetle andığını ifade ederek, "Şehit olan arkadaşlarıma üzülüyorum. Hatta ben gidemedim diye üzülüyorum. En çok bundan üzüntü duyuyorum. En çok üzüntüm bu. Yine hamd olsun gazi unvanını bize bahşettiler. Büyüklerimize bundan dolayı teşekkür ediyorum. Yıkamadılar, bizi yıldıramadılar. Görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Gerek şehit olan gerekse gazi olan arkadaşlarımızla sonuna kadar çarpıştık. Mevziimizi birliğimizi ve yerimizi hiçbir şekilde terk etmedik. Gerekeni yaptık. Aynı desteğimize ordumuzdan da destek geldi. Düşman güçlüydü. Ama savruldu. Herkes rahat olsun. Yine sınırlar geçilmedi. Bize saldıranlar gerekli yere gittiler. Lağımlarına gittiler. Pislikten geldiler geride pisliğe gittiler. Herkes rahat olsun. Tezkereme 44 gün kala bu olay oldu. O olayda gazi oldum"dedi.

"GECE ATEŞ ETSELERDİ FACİA YAŞANIRDI"

Olayı anlatan Özalp, "Olay gece bizlerin aldığı küçük görüntüler ile başladı. Düşman arazi şartlarını iyi değerlendirerek gelmiş. Gündüz oraya çıkan Özel Hareket Timlerinden Allah razı olsun. Eğer onlar oraya çıkmasalardı. Bunlar ateş etmeye gece başlayacaklardı. Buda bizim en büyük zayiatimiz olurdu. Belki şehit faciası yaşanabilirdi. Onlardan Allah razı olsun. Gerek oradan gazi olan komutanlarımız, gerekse orada şehit olan komutanlarımız, arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Akşam sekizde ben yaralı olarak oradan ayrılana kadar da çatışma devam etti. Daha sonra çatışma devam ediyordu ve gereken destek geldi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Ben Türk halkına şunu söylemek istiyorum. Herkes birbirine kenetlensin. Kimse sahipsiz değil. Bunu gittim, daha yakından gördüm ve bizzat yaşadım. Bu kenetlenmeler olduğu sürece Allah'ın izniyle bu ülke hiçbir zaman yıkılmayacak. Yıkamayacaklar ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Allah'ın izniyle biz yılmayacağız"diye konuştu.

Baba Faik Özalp de, "Bir avuç terör eşkıyası 75 milyon insanla uğraşmaya çalışmasın. Gereken ders verilecektir. Her zaman biz bir bütünüz. 'Türk, Kürt kardeştir' sloganımızla, 'Her Türk asker doğar', bunu sakın unutmasınlar. 45 yıl geçti ama ben yine askerim. Bunu anlamaları lazım. Askerimize gösterdikleri yakın ilgiden dolayı da çok memnunuz. Besni halkı bizi yanlız bırakmadı ve sahip çıktı. Herkesten Allah razı olsun"diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*