PKK'nın sığınakları patlayıcı dolu

  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK, bölgeye döşediği mayınlarla can yakmaya devam ederken; güvenlik güçleri de yaptığı arazi taramalarında bulduğu örgütün sığınaklarında çok sayıda patlayıcı madde ele geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçeleri dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyeti esnasında, PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensuplarına ait 5 adet sığınak ve bu sığınakların içerisinde, 2 adet patlayıcı madde düzeneği, 500 kilogram Hint keneviri tohumu ve toplam 250 kilogram muhtelif gıda ve çeşitli yaşam malzemeleri bulundu.

Ergani İlçesi batısında güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde mağara içerisinde ise, örgüt mensuplarına ait 1 adet el bombası, muhtelif gıda ve yaşam malzemeleri bulundu. Kulp İlçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde de, terör örgütü mensuplarına ait sığınaklarda 1,5 kg patlayıcı madde, 3 adet patlayıcı madde düzeneği ve 1 adet tabanca ele geçirildi.

Bingöl'ün Genç İlçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde, PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensuplarına ait 19 adet sığınak ve bu sığınakların içinde 1 adet el telsizi, 7 adet mutfak tüpü, 120 kg muhtelif gıda malzemesi ve çeşitli yaşam malzemeleri bulundu. Yine Bingöl'ün Genç İlçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde ise, terör örgütü mensuplarına ait 7 adet sığınak ve bu sığınakların içerisinde, 1 adet RPG-7 Roketatar silahı, 400 kg muhtelif gıda ve çeşitli yaşam malzemeleri elde edildi.

Şırnak'ın Uludere İlçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde ise, örgüt mensuplarına ait, toprağa gömülü 413 adet BKC fişeği bulundu. Ele geçirilen mühimmat gerekli işlemler yapılmak üzere emniyet altına alındı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, tüm malzemelerin olay yerinde imha edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious