PKK'nın yaptığı Kürtçülükse ben Kürt değilim

PKK'nın yaptığı Kürtçülükse ben Kürt değilim.16502
  • Giriş : 11.10.2007 / 17:22:00

Kürt şehidin amcası tüm dünyaya mesaj verdi "Ben Kürt olabilirim ama benim vatanım Türkiye ve bayrağım ay yıldız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Piyade Er Mehmet Coşkun'un amcası Bekir Coşkun, PKK'nın yaptığı Kürtçülüğü kabul etmediklerini belirterek, "Ben Kürt olabilirim ama benim vatanım Türkiye ve bayrağım ay yıldız." dedi.

Şehidin Göllüce Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul eden Bekir Coşkun, Kürt ve Türk kardeşliği adına önemli açıklamalar yaptı.

Kendisinin Kürt olduğunu ve bölgede Türk-Kürt sorunu olmadığının altını çizen Coşkun, "Bunların yaptığı Kürtçülüğü kabul etmiyoruz. Eğer Kürtçülük buysa ben Kürt değilim. Türk Kürt kardeştir. Türkler ve Kürtler, bin yıldan beri aynı safta savaşmış ve birbiriyle kaynaşmış insanlardır. Bugün Türk, Kürt diye bir sorun yoktur. Ben Kürt olabilirim ama benim vatanım Türkiye ve bir bayrağım var. Bunların yaptığı bir oyundur." diye konuştu.

PKK'nın Türk ve Kürtleri bölmeye amaçladığını belirten Coşkun, teröristlerin, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalıştığına vurgu yaptı.

Coşkun, "Bizi ayırmak istiyorlar. Ülkeme sesleniyorum; bunlar bizi ayırmaya çalışıyor. Bölmeye çalışıyorlar. Artık şehit anaları ağlamasın kanlar dökülmesin ve bu oyunlara gelmeyin. Gençlere sesleniyorum, bu teröristlerin ve koministlerin oyunu. Halkıma diyorum, artık bu oyuna gelmeyelim uyanık olalım." şeklinde konuştu.

Şehidin annesi Gazal Coşkun hastanede kız kardeşi Necla Coşkun ise rahatsız olduğu için Arefe günü Mehmet Coşkun'un mezarına gidemedi. Coşkun'un arkadaşları ise mezarı başında gözyaşları döktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious